ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ухвалення декларації про державний суверенітет України – історична подія, яка стала точкою відліку для становлення сучасної української державності

17 липня 2013 | 10:06

Ухвалення декларації про державний суверенітет України – історична подія, яка стала точкою відліку для становлення сучасної української державності

Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Зокрема, він зауважив, що значення ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України важко переоцінити. «По суті, Декларація мала стати програмним документом розбудови України як незалежної держави, яким, в тому числі, проголошувалося те, що держава має своє громадянство. Згідно з декларацією, народ України становили громадяни всіх національностей, «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Разом з тим проголошувалась економічна самостійність держави, право розвивати відносини з іншими державами при задекларованому намірі постійно підтримувати нейтральний статус», - сказав Сергій Чернов.

Також голова Харківської обласної ради додав, що ухвалення декларації про державний суверенітет України стало додатковим імпульсом для розгортання процесу самовизначення національних держав на території СРСР.

«Тому ухвалення Декларації про державний суверенітет України, безумовно, історична подія, яка заклала підвалини для Конституційного і законотворчого процесу незалежної України, стала віхою в політичному розвитку країни і точкою відліку для становлення сучасної української державності», - підкреслив Сергій Чернов.

Теги: декларація чернов reforma

Версія для друку Поділиться:


Вверх