Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Для подолання проблеми соціального сирітства потрібно об’єднання зусиль влади, громадських організацій, бізнесу та благодійників

Для подолання проблеми соціального сирітства потрібно об’єднання зусиль влади, громадських організацій, бізнесу та благодійників

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма зустрівся з представниками громадських та благодійних організацій, які займаються рішенням проблем соціального сирітства, допомогою жінкам та дітям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. «Проблема сирітства, на жаль, продовжує бути гострою в Україні. Її вирішення отримало новий поштовх. Завдяки активності Президента України, його соціальним ініціативам, обласні, районні адміністрації отримали стимул у своїй діяльності, оскільки Президент ставить завдання викорінення цього явища. Кожен з нас на своєму рівні повинен мінімізувати ризики, які б ускладнювали цю проблему», – зазначив Ігор Шурма.

За його інформацією, у Харківській області налічується 4695 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обласна влада, громадські організації, соціально відповідальний бізнес роблять свій посильний внесок для того, щоб створити для цієї категорії дітей максимально наближені до сімейного виховання умови життя.

«У кожного з вас є свої напрацювання. Сьогодні ми обмінялися думками та досвідом. Я закликаю вас завжди виходити зі своїми ініціативами, вони всі будуть почуті. Облдержадміністрація багато робить для подолання проблеми сирітства, але без активності громадських організацій, благодійних фондів, меценатів, системної, стійкої позиції Президента України, було би дуже важко боротися з цією проблемою», - підкреслив Ігор Шурма.

Також він додав, що у подоланні проблеми соціального сирітства важливу роль відіграє формування моральних цінностей сім’ї. «Якщо сім’я має свої цінності, про соціальне сирітство мови бути не може. Це означає, що партнером держави та соціально відповідального бізнесу у подоланні проблеми соціального сирітства повинно стати духовенство і церква. Ми не можемо відкидати саме цей сегмент, оскільки у цивілізованому світі він має вагомий вплив на формування міцності сім’ї», - підкреслив Ігор Шурма.

Також він розповів, що в області на базі пологових будинків, жіночих консультацій та будинків дитини працює 51 консультаційний пункт, де психологи працюють з жінками, які мають намір залишити свою дитину. В першому півріччі 2013 року на території області було зафіксовано 35 фактів, коли жінка мала намір залишити дитину, але це здійснилося у відношенні лише 12 дітей. Таким чином, 23 дитини все ж виховуються у сім’ї. Також на збереження для дитини родини спрямована робота Обласного центру матері та дитини. В ньому тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Центр розрахований на проживання 25 осіб одночасно (10 матерів з дітьми). В середньому там одночасно перебувають 7-9 матерів.