Існують всі можливості для того, щоб залишити дитину у сім’ї
Таку думку висловила в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських. «Один з напрямків роботи щодо попередження соціального сирітства – це робота в пологових будинках з тією мамою, що народила дитину, але не має житлових або соціальних умов для її виховання. В області на базі пологових будинків, жіночих консультацій та будинків дитини працює 51 консультаційний пункт, де психологи працюють з жінкою, яка має намір залишити свою дитину», – повідомила вона. В першому півріччі на території області було зафіксовано 35 фактів коли жінка мала намір залишити дитину, але це здійснилося у відношенні лише 12 дітей. Таким чином 23 дитини все ж виховуються у сім’ї.
«По-друге, кожній жінці, яка народила дитину, але не має змоги її виховувати, треба поясняти, що існує тимчасова форма, коли дитину можна влаштувати на 6 місяців до будинку дитини за заявою матері, і ця дитина буде доглянута, буде виховуватись за державний кошт, а після 6 місяців все ж повернеться до сім’ї. Термін перебування може бути продовжено, припустимо, в умовах, коли дитину народила студентка або жінка, яка не має постійного заробітку», – розповіла Тетяна Печерських.
Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України планується у 2013-2014 роках розширити мережу центрів матері та дитини. На Харківщині матір з дитиною забезпечує тимчасовим житлом та соціальним супроводом Обласний центр матері та дитини. Сьогодні він заповнений на 90%, і цих місць вистачає для потреб регіону.