З 13 по 20 травня відбувається Всеукраїнський тиждень діагностики раку шкіри
В Харківській області з 13 по 20 травня проводяться заходи спрямовані на збереження здоров’я населення в межах Всеукраїнського тижня «Дні діагностики раку шкіри». У цьому році у проведенні акції беруть участь фахівці з дерматовенерології, онкології, терапії та офтальмології, які безоплатно проводитимуть скринінгове обстеження усіх пацієнтів. Метою проведення тижня діагностики раку шкіри є надання українцям безкоштовного доступу до сучасних методів обстеження пігментних новоутворень шкіри та покращення виявлення та реєстрацію раку шкіри на ранніх стадіях.
Завдання акції також просвітницько-навчальна робота серед населення, результатами якої має стати обізнаність людей щодо розумного ставлення до засмаги, бо за останнє десятиліття сонце стало дуже агресивним, а ризик отримати рак шкіри чи меланому значно підвищився.
17 травня відбудеться Всеукраїнський День меланоми, коли спеціалісти зосередять зусилля на кампанії з діагностування, лікування й профілактики цього захворювання і таким чином підтримають панєвропейський проект «Євромеланома».
Департаментом охорони здоров’я визначено медичні заклади, на базі яких будуть проводитися консультації пацієнтів. Зі списком можна ознайомитись тут.
Довідка. Рак шкіри складає приблизно 10-17% в загальній структурі захворюваності злоякісними новоутвореннями. Захворюваність раком шкіри в динаміці має тенденцію до зростання, особливо в останні 10 років, і складають 41,5 випадків на 100 тис. населення. Значущим чинником риску є тривала та інтенсивна дія на шкіру сонячного випромінювання. 90% випадків раку шкіри локалізується на відкритих ділянках шкіри.
Злоякісні пухлини шкіри переважають серед білого населення планети, особливо серед сірооких, блакитнооких блондинів і рудоволосих, які часто обпалюються на сонці і мають схильність до появи веснянок, і край рідко зустрічаються у людей із смуглявою і темною шкірою. Простежується зворотна кореляція між захворюваністю на злоякісні пухлини шкіри в різних регіонах світу і широтою, і пряма кореляція з рівнем В-спектра ультрафіолетового випромінювання.