ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Пострадянський простір гостро потребує осмислення того, як він буде розвиватися далі. Дмитро Табачник

14 травня 2013 | 16:25

Пострадянський простір гостро потребує осмислення того, як він буде розвиватися далі. Дмитро Табачник

Виступаючи на Міжнародному форумі «Пострадянський світ 2020 – ризики, виклики, сценарії» Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив, що величезний пострадянський простір гостро потребує осмислення того, який шлях він пройшов, і як буде розвиватися далі. Найголовнішим завданням форуму Міністр назвав розробку практичних рекомендацій.

«Ми багато говоримо про інтеграцію в пострадянському просторі. Напевно, економічна, політична і культурна інтеграція однієї шостої частині земної кулі, яка ще 20 з невеликим років тому була єдиною державою, – це найважливіший вектор розвитку. Однією з найбільших проблем суспільств, що виникли на пострадянському просторі, було те, що в перші роки незалежності всі наші держави намагалися скопіювати якийсь шлях розвитку, пройдений іншими країнами. Досвід наступних років показав, що це не завжди оптимальний варіант. Головне завдання форуму – спробувати знайти ті шляхи та інструменти розвитку, які є нашими власними, визначити, що може бути використано з кращих елементів світового досвіду і сконструйовано загальними зусиллями народів, які мають багатющу історію, свій власний пласт у світовій культурі й великі наукові досягнення», – підкреслив він.

Дмитро Табачник додав, що щорічний товарообіг України з пострадянським простором становить 65 млрд. дол, або 40% зовнішньоторговельного обороту країни, а близько 28% – біля 40 млрд. дол. – з країнами Європейського Союзу. На його думку, Україна не може зробити вибір на користь тільки одного з векторів розвитку.

Фото

Теги: табачник форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх