Департамент житлового господарства Харківської міськради на запит ХОДА надав відповідь стосовно знищення безпритульних тварин у Харківському притулку
За інформацією Департаменту житлового господарства Харківської міської ради рішенням 34 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 24.06.2009 р. було створено комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами».
Напрямками роботи підприємства є:
- вилов домашніх та безпритульних тварин;
- стерилізація (кастрація), щеплення, профілактична обробка виловлених тварин;
- надання ветеринарної допомоги у разі необхідності;
- надання тимчасового притулку для безпритульних та бездоглядних тварин;
- пошук нових власників для тварин;
- прийом тварин у власників, які не мають змоги їх утримувати;
- соціалізація та реабілітація поведінки безпритульних та бездоглядних тварин;
- у випадках, прямо передбачених законодавством України та відповідним Положенням - евтаназія тварин гуманними засобами.
Вилов безпритульних тварин підприємство здійснює виключно гуманним способом із застосуванням спеціалізованих засобів для вилову виробництва Великобританії (сітки, петлі, рушниці-шприцемети). Відловлені тварини розміщуються на карантинному майданчику Харківського міського Центру утримання безпритульних тварин. Тварини, що пройшли карантин, переводяться в притулок для подальшого утримання, стерилізації та передачі новим власникам. До незатребуваних тварин, яким не вдалося знайти нового власника, згідно зі ст. 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», якою передбачено умертвіння, в тому числі при регулюванні чисельності тварин і умертвінні новонародженого приплоду, і Наказу Мінприроди України, застосовується евтаназія. Евтаназія проводиться відповідно до «Методичних рекомендацій з проведення евтаназії тварин», затверджених Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 07.09.2010 р. № 365.
Тварині, що підлягає евтаназії, проводиться знерухомлення препаратом ксілазін (седазін, седація), після чого вводиться препарат тіопінат для занурення тварини в глибокий наркоз до зупинки серця. Зазначені препарати дозволені і сертифіковані в Україні. При цьому тварина не відчуває страждань і болісних мук.