ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Свідки історії бойових дій за кордоном сьогодні поділилися своїми спогадами зі студентами Харківської юридичної академії ім.Я. Мудрого

15 лютого 2013 | 16:26

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав сьогодні відбулася зустріч - конференція «Свідки історії бойових дій за кордоном». ЇЇ організував Харківський обласний комітет Міжнародної Української спілки учасників війни спільно з обласною організацією «Миротворці ООН, учасники міжнародних операцій і інваліди війни» за підтримки Національного університету «Харківська юридична академія ім.Я. Мудрого». Курсанти 1 курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України мали можливість поспілкуватися з учасниками бойових дій у В'єтнамі, на Кубі, в Республіці Афганістан, миротворцями і учасниками міжнародних операцій у Косово та Іраку. Розповіді свідків цих бурхливих подій доповнили кадри документальних кінофільмів.

За словами голови організації миротворців ООН та учасників бойових дій в Іраку Сергія Самойлова, у ХХ столітті в світі відбулося близько 150 локальних конфліктів і воєн. Громадяни України в складі СРСР брали участь більш ніж у третини цих воєн. Україна як самостійна держава брала участь у 24-х. За 20 років на службі миру і в бойових операціях взяли участь близько 40 тисяч осіб. З них лише третина мають статус «Учасник бойових дій».

Довідка. День вшанування учасників бойових дій в Афганістані бере свій початок в 1989 році, коли останній солдат покинув територію Афганістану. З 2005 року Указом Президента України ця дата відзначається як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав: Алжир, Ангола, Афганістан, Бангладеш, Ефіопія, В'єтнам, Єгипет , Ємен, Камбоджа, Китай, Куба, Лаос, Мозамбік, Північна Корея, Сирія, Сомалі, Угорщина, колишні Чехословаччина і Югославія, острів Даманський, Автономний край Косово, Республіка Ірак.

Теги: конференція миротворці

Версія для друку Поділиться:


Вверх