Створення сільськогосподарських кооперативів на Харківщині є нагальною потребою
![Створення сільськогосподарських кооперативів на Харківщині є нагальною потребою Створення сільськогосподарських кооперативів на Харківщині є нагальною потребою](/content/documents/644/64304/thumb-newsSpisok-190x120-df47.jpg)
Про це свідчать результати вивчення думки голів сільських та селищних рад щодо необхідності створення сільськогосподарських кооперативів на селі та напрямків діяльності цих кооперативів. Опитування проводилось Департаментом агропромислового розвитку ХОДА в рамках громадського обговорення ініціативи Міністерства аграрної політики і продовольства України «Рідне село».
«За результатами опитування 438 голів сільських та селищних рад встановлена нагальна потреба у створенні, перш за все, заготівельно-збутових та переробних кооперативів. Вони склали майже 50% у структурі відповідей, – зазначила під час загальних зборів уповноважених представників – членів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області перший заступник директора Департаменту АПР ХОДА Олена Кулик. – Не менш актуальною визначена необхідність створення постачальницьких і сервісних кооперативів. Їх частка склала майже 30%».
Надалі Департамент АПР ХОДА разом з органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади проводитиме масштабну роз’яснювальну роботу, залучивши для цього Обласну дорадчу службу, аграрні ВНЗ та науку, щоб з виїздом безпосередньо до району, до кожного села, проводити спеціальні тренінги, виявляти лідерів у громадах, і створювати кооперативи.