ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Йосип Тимченко першим поєднав два з трьох принципів кінематографа

23 січня 2013 | 10:55

Про це під час презентації книги про українського винахідника кінематографа Йосипа Тимченка заявив член журі Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» Володимир Миславський. «Про Йосипа Тимченка завжди писали, що він за 2 роки до братів Люм'єр винайшов кінематограф. Але це не зовсім так. Він винайшов прообраз кінематографа, тому що він винайшов механізм, який поєднав два з трьох принципів кінематографа», - сказав Володимир Миславський.

Тому, за словами члена журі Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень», і народилася ідея написати книгу про цю людину.

«Книга про Йосипа Тимченка була написана за 9 місяців і приурочена до 155-річчя з дня народження винахідника. Мій співавтор книги був знайомий з онуком Йосипа Тимченка. У нього були унікальні матеріали - це і архіви, це і спогади Тимченка, фотографії, його годинник, телескоп. Тобто було досить багато матеріалу. Я, в свою чергу, для себе відкрив Одесу. Я поїхав туди, багато працював в архівах, бібліотеці. Знайшов багато матеріалів. У результаті вийшла у світ ця книга», - додав Володимир Миславський.

Теги: тимченко миславський книга

Версія для друку Поділиться:


Вверх