ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Реконструкція публічного кіносеансу відроджує славу Харкова як кінематографічної столиці України

12 вересня 2012 | 16:03

17 вересня о 15:00 в камерному залі Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського відбудеться історична реконструкція публічного кіносеансу, який міг би відбутися в Харкові 100 років тому. Про це повідомила начальник управління у справах преси та інформації ХОДА – співголова оргкомітету Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» Вікторія Маренич. «Традиційно у вересні стартує проект «Харьковская сирень. PS», який ми починаємо з втілення дивовижної ідеї. Реконструкція якихось історичних подій є не новою, нею займаються дуже багато людей. Повертаючись до Альфреда Федецького, ми вирішили потягнути ланцюжок подій, які повертають нас на 100 років назад. Ми й гадки не маємо, як відбувалися публічні кіносеанси, але, завдяки історикам кіно, у нас вийшла дуже, на наш погляд, точна реконструкція цієї події», – зазначила вона.

Вікторія Маренич підкреслила, що такий захід буде проведено вперше в історії незалежної України. Для реконструкції був обраний німий художній фільм «Умирающий лебедь», який дійсно раніше демонструвався в Харкові. Рік виробництва стрічки – 1916, вона знята дуже відомим російським режисером Євгеном Бауером. Тривалість фільму – 50 хвилин. У фільмі грають популярний актор дореволюційного кіно Вітольд Полонський і знаменита російська балерина Віра Караллі.

«Сама ідея реконструкції передбачає, що ми знаходимо щось таке, що було б цікаво сьогоднішньому глядачеві, читачеві, слухачеві і просто жителю Харкова. Щось таке, що підтверджує, що «Харьковская сирень» – це бренд. Реконструкція кіносеансу – це те, що відроджує славу Харкова як кінематографічної столиці України. Сама ідея не залишить нікого байдужим, і в подальшому дасть можливість регулярно проводити подібні реконструкції кіносеансів», – додала начальник управління.

За словами Вікторії Маренич, у реконструкції візьмуть участь студенти харківського Університету мистецтв.

Фото

Теги: маренич «харьковская сирень»

Версія для друку Поділиться:


Вверх