ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Проблеми, що виникли при роботі Регіонального перинатального центру, потрібно вирішувати на державному та обласному рівні

13 червня 2012 | 14:05

Проблеми, що виникли при роботі Регіонального перинатального центру, потрібно вирішувати на державному та обласному рівні

Аналіз роботи Харківського регіонального перинатального центру показав ряд проблем, які необхідно вирішувати на державному та обласному рівнях, - заявив заступник голови ХОДА Ігор Шурма. Зокрема, за його словами, мова йде про вирішення кадрового питання - в установі відчувається сьогодні дефіцит неонатологів, дитячих анестезіологів, неврологів, реабілітологів та середнього медичного персоналу. Крім цього проблемним питанням є відсутність одноразового витратного матеріалу і дорогих медикаментів для надання невідкладної допомоги та виходжування глибоконедоношених новонароджених: розчинів для внутрішньовенного харчування, препаратів для медикаментозної корекції відкритої артеріальної протоки, профілактики РС-інфекції.

«У Литві, наприклад, ці препарати входять в програми обов'язкового державного забезпечення. У нас за найскромнішими підрахунками надання високотехнологічної реанімаційної допомоги дитині вагою до 1 кг. обходиться в межах 16-20 тис. гривень на добу в перший тиждень життя і близько 12 тис. гривень на добу на 2, 3 тижня», - повідомив Ігор Шурма.

За його словами, також у Регіональному перинатальному центрі є гостра необхідність у працюючих на мікродозах і мікрометодиках автоматичних лабораторних аналізаторах для недоношених новонароджених. У табелі оснащення перинатального центру вони не передбачені, а існуюче лабораторне обладнання не дозволяє обстежити новонароджених менше 1 кг відповідно до національних і, тим більше, європейських стандартів та протоколів, оскільки для цього у них треба забрати третину об'єму крові. Як повідомив Ігор Шурма, до кінця року планується закупити необхідні аналізатори за рахунок обласного бюджету.

Теги: шурма newlife

Версія для друку Поділиться:


Вверх