У 2011 році на проведення перевірок і регулювання своєї діяльності підприємці витратили понад 7 млрд. грн.
Про це сьогодні в ході наради з питання створення сприятливих умов для малого і середнього бізнесу та органів місцевого самоврядування та взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами сказав директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, голова регіональної ради підприємців у Харківській області Денис Ткачов. За його словами, в Україні налічується 36 контролюючих органів, які уповноважені проводити перевірки суб'єктів підприємницької діяльності. У минулому році підприємці України витратили більше 7 млрд. грн. на проведення перевірок і на технічне регулювання своєї діяльності. Значну частину цих коштів складають неофіційні платежі.
«Основні органи, з якими стикаються суб'єкти малого та середнього бізнесу це найчастіше Державна податкова служба, Державна служба з боротьби з економічними злочинами, санітарно-епідеміологічна служба, ветеринарна інспекція, органи прокуратури, МНС та Служба безпеки України», - сказав Денис Ткачов.
Також, він підкреслив, що для усунення даних проблем необхідно говорити про системну роботу в трьох основних напрямках.
«Перше, це оптимізація законодавства та дерегуляція підприємницької діяльності, які можливі тільки на національному рівні. Друге, робота з самими підприємцями для підвищення рівня їх правової та організаційної підготовки, як безпосередньому функціонуванні бізнесу, так і взаємодії з контролюючими та перевіряючими органами. Третє, максимальне усунення незаконних перевірок як явища. Посвідчення співробітника відповідного органу не повинно ставати методом збагачення для окремих його представників. Тут персональну відповідальність мають нести керівники відповідного рівня», - додав директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва.