Європейський союз готовий підтримувати Україну в реформуванні регіональної політики
Європейський союз готовий підтримувати Україну в процесі реформування регіональної політики за умови виконання Угод щодо прозорості і ефективності цих програм і стратегій. Про це повідомив під час четвертого засідання Робочої групи «Регіональний вимір євроінтеграційної стратегії України: регіональний розвиток та міжрегіональне співробітництво» в рамках проекту «Національний Конвент України щодо ЄС» менеджер проектів у сфері регіонального та місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні Домінік Папенхайм. «Представництво Європейського союзу в Україні переконане у важливості цього питання і виділило кошти на підтримку регіонального співробітництва в Україні обсягом біля 20 млн. євро на 2011 рік та біля 50 млн. євро на 2012 рік, що загалом складе біля 70 млн. євро», – зазначив він.
Зокрема, ЄС може надати юридичні консультації щодо проектів законодавства, щодо регіонального розвитку, а також поправок до бюджетного кодексу щодо створення національного фонду з регіонального розвитку України.
Менеджер проектів також нагадав, що Європейський союз підписав Меморандум про порозуміння з Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, а також директоратом з регіонального розвитку при Європейській комісії, що забезпечує дуже високий рівень представництва та діалогу. Політика європейського регіонального розвитку є дуже важливою складовою загальної політики Євросоюзу. Якщо дивитися розподіл бюджету на чинний 2011 рік та проект бюджету ЄС на 2012 рік, то приблизно 45% видатків припадає на фінансування програм регіонального розвитку.
За його словами, досвід, який накопичив Європейський союз при здійсненні програм регіонального розвитку, розповсюджується не тільки на території ЄС, є чинні програми співробітництва з країнами, що межують з Євросоюзом, зокрема, з Україною.
«ЄС не забуває про центральні та східні регіони України, які не межують з країнами Євросоюзу. У наступному році Європейський союз розпочне низку програм, в яких зможуть брати участь муніципальні установи та організації з широкого спектру питань: енергозаощаджуючих технологій, стратегічного планування, розбудови громадського суспільства», – підкреслив Домінік Папенхайм.