Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Я сподіваюся, що коли-небудь день першого публічного кінопоказу в Харкові стане днем ​​українського кіно. Володимир Миславський

14 вересня 2011 | 18:53

Виступаючи на церемонії урочистого покладання квітів до пам'ятної дошки фотографу Альфреду Федецькому з нагоди Дня українського кінематографу, кінокритик – член журі кінофестивалю «Харьковская сирень» Володимир Миславський висловив сподівання, що одного разу день першого публічного кінопоказу в Харкові стане Днем української кінематографії.

За його словами, у міжнародній практиці прийнято вважати днем ​​кіно день першого публічного показу, наприклад, День світового кіно - 28 грудня 1895 року, коли в Парижі брати Люм'єр був вперше продемонстрували кінофільм. 

Володимир Миславський підкреслив, що перший публічний кіносеанс відбувся в Харкові 2 грудня 1896 року – його провів в будівлі театру по вул. Римарській, 21, де сьогодні перебуває Харківська філармонія, фотограф Альфред Федецький.

«Ми можемо святкувати день харківського кіно, що датується 2 грудня, і я сподіваюся, що коли-небудь цей день стане днем ​​українського кіно», - заявив кінокритик.


Теги: харьковская сирень

Поділиться:Схожі новини