Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області 90% об'єктів культури потребують капітального або поточного ремонту

У Харківській області 90% об'єктів культури потребують капітального або поточного ремонту

У Харківській області 1497 об'єктів культури, 90% яких потребують капітального або поточного ремонту. Про це повідомив у ході селекторної наради ХОДА начальник управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації Дмитро Кузнєцов. За його словами, згідно проведеної інвентаризації у 2011 році необхідно провести 416 капітальних та 643 поточних ремонтів, відновити роботу 453 недіючих опалювальних систем та відремонтувати 102 покрівлі, яки перебувають у передаварійному стані.

Дмитро Кузнєцов повідомив, що у 2011 році за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток передбачається виділити 1 млн. 600 тис. грн.

Начальник управління культури наголосив на необхідності активізувати пошук альтернативних джерел фінансування, залучення бюджетних та позабюджетних коштів. Він зазначив, що всього на підготовку закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період у 2011-2012 р.р. додатково вже залучено 1 млн. 808,5 тис. грн.

Дмитро Кузнєцов також зупинив увагу на тому, що у 2010 році в 19 районах області навіть кошти, виділені на галузь Міністерством фінансів, були спрямовані на утримання закладів культури тільки в розмірі 30-60%. У 2011 році кількість таких районів скоротилась до 6, але така практика викликає тривогу.

«Підготовка закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період є лакмусовим папером щодо загального стану галузі, а повноцінне функціонування закладів культури як і усієї соціальної сфери взимку є професійним показником роботи керівників на містах», - підкреслив Дмитро Кузнєцов.

Теги