Потрібно унеможливити зміну місця скерування молодих спеціалістів, які поїхали працювати в сільській місцевості та отримали 5 мінімальних зарплат. Ігор Шурма
«Дуже добре, що Кабінет міністрів України ухвалив рішення про виплату 5 мінімальних зарплат молодим медичним і фармацевтичним спеціалістам, які будуть їхати працювати на село. Але щоб ця справа не була спотворена, вже сьогодні норму про необхідність відпрацювання 3 років в сільській місцевості після завершення навчання потрібно підтвердити відповідними документами Міністерства охорони здоров’я, які унеможливлять зміну місця скерування молодих спеціалістів. Якщо міністерство направило молодого спеціаліста на роботу в село, і він отримав 5 окладів, то він зобов’язаний відпрацювати 3 роки», - зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма.
За його словами, для того, щоб зрозуміти, чому з’являється щораз більше вакансій в сільській місцевості, потрібно усвідомлювати, які соціальні гарантії має молодий спеціаліст. «Це молода людина, яка хоче жити повноцінним життям. В обласному чи районному центрі існує певний рівень культурного життя, кращі фінансові можливості. На селі людина потрапляє в абсолютно інші умови життя та праці. Якщо не надавати жодних фінансових преференцій, то молоду людину з міста буде дуже важко направити на роботу в село. Тому існує запитання, яким чином сьогодні змусити людей поїхати на роботу на село, адже держава витратила кошти на навчання спеціаліста, тому він зобов’язаний відпрацювати як мінімум 3 роки, щоб компенсувати державі витрачені кошти. Звичайно, виплата 5 окладів це є суттєва допомога, але не кожна молода людина погодиться віддати найкращі роки для роботи на селі за ці кошти. Напевне, потрібно цей механізм розвивати», - зазначив Ігор Шурма.