Презентовано герб Харківської єпархії УПЦ
У рамках всеукраїнської науково-практичної конференції «Відродження духовності в сучасному світі: взаємодія церкви та освіти», яка відбувається у Харкові і приурочена до 90-річчя митрополита Харківського і Богодухівського владики Никодима, був презентований герб Харківської єпархії Української православної церкви. За словами одного з розробників герба, декана історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна Сергія Посохова, над його створенням працювали близько півроку.
Головний елемент герба Харківської єпархії УПЦ представлений у вигляді «італійського» овального щита із золотою облямівкою, розсіченого на чотири частини. Поле щита має два кольори - зелений і блакитний. У церковній православної символіці зелений нагадує про зелену мантії - одній із ознак патріаршої гідності. У нашому регіоні він використаний в гербах міста і області. Синє поле символізує велич, чистоту, красу, милосердя, - це колір мантії митрополита.
На першій частині щита зображено натільний хрест, який був знайдений на розкопках давньослов'янського міста Донець - нині Донецьке городище входить в південну околицю Харкова. Вперше місто Донець згадується в «Іпатіївському літописі», а відомим стало завдяки згадуванню в «Слові о полку Ігоревім». В даний час хрест зберігається в музеї археології та етнографії Слобідського краю Харківського національного університету ім. Каразіна.
На другій частині щита зображена виноградна лоза - древній християнський символ, який згадується ще в Старому Завіті. На гроні 27 ягід, за числом районів сучасної Харківської області.
На третій частині щита зображений білий орел. Орел - це символ влади. Він також нагадує нам про родовий герб першого слобожанського архіпастиря - єпископа Слобідсько-Українського та Харківського Христофора (Сулими). На його вітальних адресах початку XIX століття був зображений білий орел на синьому тлі.
На четвертій частині щита зображено омофор - верхню частину архієрейського облачення, яка покладається на плечі єпископа як нагадування про те, що він має дбати про спасіння заблукалої пастви.
Щит увінчаний архієрейською миртом - особливим головним убором архіпастиря. Як частина навершя герба також виступають верхні частини архієрейського жезла і запрестольного хреста. Жезл є символом апостольської спадкоємності.
По боках від щита стоять щитотримачі: ними виступають фігури харківських святих святителя Мелетія (Леонтовича) архієпископа Харківського і священномученика Олександра (Петровського) архієпископа Харківського, вважається покровителем нашого міста.
Під щитом розташована девізна стрічка зі словами «Віра і розум», а також позначення кирилицею дати 1799 - рік заснування Харківської єпархії. Стрічка обрамляє лаврову і дубову гілки. Лавр - це символ слави, а дуб - це символ сили і мужності.
У створенні герба брали участь вікарій Харківської єпархії, архієпископ Ізюмський Онуфрій, протодиякон Максим Талалай, референт Харківського єпархіального управління Денис Залога, головний художник м. Харкова Світлана Буденко, художник Геннадій Мироненко, професор ХНУ ім.Каразіна Сергій Куделко і декан історичного факультету ХНУ ім. Каразіна Сергій Посохов.