Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Завдяки вжитим заходам, в Харківській області не зафіксовані високі показники захворюваності на грип та ГРВІ. Ігор Шурма

Завдяки вжитим заходам, в Харківській області не зафіксовані високі показники захворюваності на грип та ГРВІ. Ігор Шурма

«Для ефективної роботи з недопущення розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ в Харківській області проводиться щоденний моніторинг стану захворюваності в кожному організованому дитячому колективі: дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, вищих учбових закладах, а також серед колективів викладачів. Отримуючи щоденні показники моніторингу, ми маємо можливість ухвалювати рішення оперативно і не чекати, поки буде перевищений епідпоріг, оскільки цей показник є неефективним, тому що він дає можливість реагувати на стан справ в регіоні лише з тижневим запізненням», - зазначив сьогодні на прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма.

За його словами, якщо в якомусь дитячому колективі кількість захворілих становить більше 30% - учбовий процес призупиняється. «Це адекватне реагування влади, яке є результатом взаємодії органів санепідслужби, освіти, медицини та райдержадміністрацій. Таке локальне призупинення учбового процесу дає нам можливість не очікувати високого показника захворюваності і потім закривати на карантин всі учбові заклади. Завдяки вжитим заходам Харківська область є «островом» в океані розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ. Ми оточені кільцем, оскільки в сусідніх областях введені карантини, а ми тримаємось», - підкреслив Ігор Шурма.

За його інформацією, станом на 17 грудня в області закриті на карантин 8 шкіл у 8 районах, а також 9 окремих класів у різних школах. Всього в області не відвідують школу близько 1700 дітей.