ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В центрі стратегії розвитку сфери охорони здоров’я повинна стояти людина. Ігор Шурма

26 листопада 2010 | 19:26

«Обмін думками під час сьогоднішнього засідання круглого столу засвідчив, що ми обрали правильний напрямок розвитку медицини шляхом створення єдиного медичного простору, в центрі системи координат якого повинна стояти людина з її правом отримувати якісну медичну допомогу в будь-якому закладі охорони здоров’я Харкова та області», - зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, підбиваючи підсумки засідання круглого столу з питань охорони здоров’я із циклу обговорення Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року.

Ігор Шурма також підкреслив, що всі ідеї, які обговорювалися під час засідання круглого столу, мають право на включення до Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року.

«Сьогодні ми вислухали різні точки зору щодо стратегії розвитку медицини на Харківщині. Це створення та розвиток міжрайонних центрів; можливість реформування стоматологічної служби; застосування телекомунікацій та ін.

Ми говорили про роботу санепідслужби. Нам потрібно відійти від відомчої санепідслужби, це анахронізм, такого немає в світі. Ми говорили про генетику, яку потрібно зробити невід’ємною частиною медичної освіти. Також було підняте питання соціального захисту студентів-медиків. Для того, щоб вони після завершення навчання поїхали працювати у село, потрібно створити їм умови для проживання, бо ніхто не поїде працювати в інший населений пункт, якщо не буде житла. Це означає, що у нас повинна бути регіональна програма кредитування на придбання чи будівництва житла для медичних працівників, принаймні для тих, хто хоче їхати працювати у сільській місцевості.

Переконаний, всі ідеї, які обговорювалися сьогодні, можуть увійти до проекту Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року», - зазначив Ігор Шурма.

Фото

Теги: круглий стіл шурма

Версія для друку Поділиться:


Вверх