Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська область буде розвивати всі форми ведення сільськогосподарського виробництва

Харківська область буде розвивати всі форми ведення сільськогосподарського виробництва

Шляхи розвитку агропромислового сектору нашої області в контексті Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку до 2020 року розглядалися сьогодні на круглому столі, який відбувся в Харківському аграрному університеті ім. Докучаєва. Як зазначив начальник Головного управління АПР області Ігор Зубрич, запропонований проект Стратегії передбачає розвиток різних форм ведення сільськогосподарського виробництва - і фермерське, і особисте підсобне господарство, і індустріальне технологічне виробництво, але на різних рівнях і з різною підтримкою.

«Сьогодні для того, щоб зробити прорив у сфері тваринництва, нам необхідно побудувати нові сучасні ферми на 1 000 голів корів і 1 200 - 2 500 свиноматок. Це дозволить зробити великий крок, але ніхто не говорить, що ми перестанемо розвивати комплексні пункти прийому молока, що перестанемо покращувати селекцію в особистому підсобному господарстві», - підкреслив Ігор Олександрович.

Фахівці провідних сільськогосподарських науково-дослідних та освітніх центрів Харкова внесли конкретні пропозиції до проекту Стратегії, зазначивши, що основна умова для нормального функціонування будь-якого плану - це економічне обгрунтування та фінансова підтримка на рівні держави, а також узгодженість всіх складових запропонованої програми.