ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Вважати критичною цьогорічну ситуацію стосовно забезпечення області продовольчим зерном пшениці не можна. Віталій Алексейчук

13 серпня 2010 | 15:03

Валовий збір озимої та ярої пшениці цього року складає 485 тис. тонн при тому, що потреба продовольчого зерна пшениці від урожаю 2010 до урожаю 2011 року становить 313 тис. тонн, в тому числі для промислового виробництва хліба, хлібобулочних і макаронних виробів, круп та борошна для роздрібної торгівлі її потрібно мати 254 тис. тонн. «Тому вважати критичною цьогорічну ситуацію стосовно забезпечення області продовольчим зерном пшениці не можна», - відзначив на прес-конференції заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук.  

Додає впевненості у тому, що область буде з хлібом до нового урожаю, і те, що цього року за даними Харківської обласної державної хлібної інспекції із тієї кількості зерна пшениці, що надійшла із урожаю поточного року на сертифіковані зернові склади, 80,5% відноситься до 2¬-5 класів, тобто до продовольчого зерна. У минулому році такого зерна було лише 31%, решта – 6 клас.

До регіональних ресурсів в розмірі трьохмісячної потреби станом на 11 серпня поточного року заготовлено 11,5 тис. тонн продовольчого зерна, що складає 12% до потреби.

Теги: якість зерна хліб

Версія для друку Поділиться:


Вверх