ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

2 липня відбудеться регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору „Сьогодні Купала, а завтра Івана”

01 липня 2010 | 11:45

2 липня відбудеться регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору „Сьогодні Купала, а завтра Івана”

2 липня  на базі Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди у с. Сковородинівка відбудеться регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору „Сьогодні Купала, а завтра Івана”. У фестивалі візьмуть участь 29 аматорських колективів із Харківської області та 8 з Харкова, які представлятимуть купальські традиції Харківщини.

Організатори фестивалю: управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, Харківський обласний центр народної творчості.

Програма фестивалю буде представлена святковими заходами, які проходитимуть на майданчиках та алеях, розташованих у парковій зоні Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди:
15.00 - концерт колективів - учасників „На Купало сонце грало” на головному майданчику;
15.30 - традиційні народні танці у виконанні колективів - учасників, конкурси та народні розваги на танцювально - ігровому майданчику;
18.00 – відкриття фестивалю та концерт на головному майданчику.

У межах фестивалю буде проведено конкурси: на краще обрядове купальське дерево – «Мареночка-Купалочка» та на кращу обрядову страву.

Під час заходу відбудеться акція Посольства Королівства Норвегії в Україні, товариства дружби „Україна-Норвегія” та Харківського обласного центру народної творчості з передачі в дар закладам культури Харківщини книги Г.Чйона „Русь вікінгів”.

Також гості та учасники фестивалю зможуть відвідати Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди. 

Завершиться захід обрядом потоплення купальського дерева „Марени”, пусканням віночків зі свічками на воду з човнів, запаленням купальського вогнища, спусканням вогняного колеса з гори та святковим феєрверком. 

Теги: івана купала хома бригада 22-й харківський батальйон батальйон казарми

Версія для друку Поділиться:


Вверх