ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Заводу імені Шевченка повернуть оздоровчий табір, проданий за корупційними схемами при попередньому керівництві

25 червня 2010 | 16:25

Дитячий оздоровчий табір, який знаходився на балансі заводу імені Шевченка, був проданий за ціною 25 доларів за сотку при реальній вартості в кілька десятків разів вище. Керівництво Харківської області має намір за допомогою прокуратури повернути фактично вкрадене майно в руки держави.

Про це в ході брифінгу за підсумками наради з питання стабілізації фінансово-економічного стану ДП «Харківський приладобудівний завод імені Т.Г.Шевченка» повідомив голова ХОДА Михайло Добкін.

«Там величезна кількість квадратних метрів, і сума, яку за них заплатили, - це всього 25 доларів за один квадратний метр будівель. Ви де-небудь бачили таку вартість? Собівартість будівництва сьогодні - не менше 300 доларів, а якщо все зробити правильно, то менш ніж за 400 доларів нічого не побудуєш. Так це ще землю не оцінили - там земля на березі водойми, прекрасний ліс, є всі мережі та комунікації. У таких умовах навіть будівлі можна було не продавати - тільки землю продати, і це було б вже в 10, 20, а то й 30 разів більше», - розповів глава області.

За його словами, приводом для продажу табору стала необхідність виплати боргів по заробітній платі перед співробітниками. Як зазначив Михайло Добкін, іноді від непрофільних активів доводиться позбуватися, але в такому випадку необхідно дотримуватися всіх правил продажу державного майна.

«Коли проходить аукціон, обов'язково повинна бути проведена оцінка даного об'єкта незалежним суб'єктом, яким має право на оцінювання. У нас в Харкові таким суб'єктом є інститут імені Бакаріуса. Оцінка проведена не була, тобто, немає експертного підтвердження, що це коштує саме стільки», - підкреслив він.

В результаті махінацій з вартістю табір з 8 будівель на площі майже 9000 квадратних метрів був проданий всього за 1 мільйон 750 тисяч гривень.

На даний момент в області готуються всі необхідні документи, які найближчим часом будуть передані до прокуратури, щоб вона від імені держави розірвала договір купівлі-продажу і повернула об'єкт у державну власність.

«Обурює неприкритий цинізм, з яким усе це робилося. Адже ніхто навіть не спробував приховати справжнього покупця, і все це робилося на структури, які повністю зав'язані на фірмах колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова», - підкреслив Михайло Добкін.

 

Теги: табір завод шевченка добкін

Версія для друку Поділиться:


Вверх