Олег Синєгубов презентував на міжнародному форумі досвід Харківщини у реалізації ветеранської політики
На сьогодні в області — 88 тисяч учасників бойових дій. Понад 10 тисяч Захисників і Захисниць мають інвалідність внаслідок війни. Також — 1800 дітей, які втратили батька або матір із числа Захисників чи Захисниць. Це люди, які потребують особливої уваги та конкретної підтримки, повідомив начальник Харківської ОВА.
«Збільшуємо видатки місцевих бюджетів на заходи ветеранської політики, порівняно з минулим роком — на 26%. З обласного бюджету на це передбачили майже 300 мільйонів гривень, із бюджетів громад — майже 535 мільйонів гривень. У 50 громадах області працюють 129 фахівців із супроводу ветеранів. Розвиваємо мережу ветеранських просторів — уже функціонують 44. Продовжуємо відкривати нові, враховуючи безпеку як ключову умову», – зазначив Олег Синєгубов.
Харківщина однією з перших на регіональному рівні запровадила підтримку дітей Захисників і Захисниць, які загинули – передбачили по 8 тисяч гривень допомоги.
Ще один напрям — житло. Три роки тому запровадили компенсацію частини відсоткової ставки за пільговими кредитами на придбання житла ветеранами. Від початку 2026 року таку підтримку отримали 83 Захисники та Захисниці України.
«Окремо розвиваємо ветеранський спорт. Проводимо змагання, підтримуємо нашу команду з ампфутболу “Незламні”. Наше завдання — максимально інтегрувати ветеранів і ветеранок у цивільне життя, створити умови для їхньої реалізації та розвитку. І водночас маємо зберегти зв’язок поколінь, щоб ветерани могли передати молоді досвід, набутий на лінії фронту. Працюємо далі, щоб кожен ветеран і кожна ветеранка на Харківщині мали можливості для розвитку та повноцінної реалізації себе в цивільному житті», – сказав начальник Харківської ОВА.