У Харківській ОВА розповіли про хід осінньо-польових робіт у регіоні
Про це під час брифінгу в Офіційному медіацентрі ХОВА повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.
Аграрії Харківщини продовжують збір пізніх сільськогосподарських культур. Зернові та зернобобові зібрано на площі понад 542 тисячі гектарів — 78% від запланованої. Намолочено більш як 1,8 мільйона тонн урожаю. Найбільші обсяги зерна отримали аграрії Богодухівського та Берестинського районів.
Крім того, цьогоріч валовий збір овочевих культур становить понад 292 тисячі тонн, картоплі — майже 582 тисячі тонн, плодово-ягідних культур — 27 тисяч тонн.
«Аграрії Харківщини продовжують формувати продовольчу та економічну безпеку регіону. За попередніми підрахунками, харчова потреба в зернових культурах в області становить 359,3 тисячі тонн. Прогнозуємо, що обсяг виробництва складе близько 2,2 мільйона тонн. Такої кількості продукції вистачить для забезпечення внутрішніх потреб Харківщини, частково інших регіонів країни та експорту», — зазначив Євген Іванов.
Також у Харківській області триває посів озимих культур. Наразі засіяно 290,7 тисячі гектарів, що становить 82% від запланованої площі. Найбільше посіяно озимої пшениці, ячменю, ріпаку та жита.
«В окремих районах Харківщини посівна призупинена через несприятливі погодні умови. На засіяних площах північної та північно-західної частин області у верхніх шарах ґрунту утримується достатня кількість продуктивної вологи — це задовільні агрометеорологічні умови для розвитку рослин», — додав Євген Іванов.
Крім того, заступник начальника Харківської ОВА розповів про перебіг розмінування сільськогосподарських земель регіону. Наразі в області працюють 122 піротехнічні групи та 70 одиниць спецтехніки. Від початку поточного року фахівці розмінували майже 5 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.