Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За сприяння Харківської ОВА у громадах області триває розбудова мережі місцевої та добровільної пожежної охорони

За сприяння Харківської ОВА у громадах області триває розбудова мережі місцевої та добровільної пожежної охорони

За дорученням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова його заступник Євген Іванов долучився до зустрічі з представниками 15 громад Харківського району, в ході якої обговорили стан реалізації раніше визначених завдань зі створення підрозділів місцевої (МПО) та добровільної (ДПО) пожежної охорони.

У ході зустрічі представники громад доповіли про виконану роботу, наявні результати, а також актуальні проблеми, які постають у створені  пожежно-рятувальних підрозділів — зокрема, кадрові питання, оформлення документації тощо. А також обговорили можливі шляхи розв'язання та підвищення рівня міжвідомчої взаємодії.

«Згідно доручення начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, продовжуємо працювати на випередження, щоб громади мали необхідні ресурси для реагування на будь-які надзвичайні ситуації. Важливо, щоб місцеві команди були готові швидко діяти у співпраці з усіма службами», — зазначив Євген Іванов.

За інформацією ДСНС, у першому півріччі 2025 року найбільше пожеж зафіксовано в Харківському районі — 707 випадків, Ізюмському — 664, Чугуївському — 520. На сьогодні в області створено 15 підрозділів МПО та 12 — ДПО, у тому числі в Безлюдівській, Пісочинській, Роганській, Солоницівській і Циркунівській громадах. Добровольці Харківського району вже здійснили 156 виїздів на гасіння пожеж.

«У країнах Європи до 70% пожеж ліквідовують саме добровольчі підрозділи. У Харківському районі цей показник  становить понад 22%. Це свідчить про ефективність місцевих ініціатив, але в інших громадах процес поки що просувається повільніше. Маємо це змінити», — наголосив начальник ГУ ДСНС України в Харківській області Артем Астахов.

Розбудова пожежної охорони у громадах — стратегічний напрям посилення системи цивільного захисту в умовах воєнного часу. Реалізація ініціативи перебуває на особистому контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова.