Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

«Маємо забезпечувати населення паливною деревиною та накопичувати резервні ресурси», - Олег Синєгубов

«Маємо забезпечувати населення паливною деревиною та накопичувати резервні ресурси», - Олег Синєгубов

В Харківській області триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Один із пріоритетних напрямків – забезпечення мешканців прифронтових та прикордонних населених пунктів паливною деревиною.

Питання обговорили в ході зустрічі начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні. Наразі в регіоні понад 68 тисяч домогосподарств потребують деревини або паливних брикетів для проходження осінньо-зимового періоду. Першочергового допомогу надаватимуть жителям населених пунктів, які розташовані в зоні 0-20 кілометрів від лінії зіткнення, соціально вразливим верствам населення, багатодітним родинам та сім’ям полеглих воїнів. 

«Процес підготовки до опалювального сезону триває безперервно. Ми розуміємо, що російські окупанти щозими завдають ударів по об’єктам критичної інфраструктури, через що десятки тисяч осель залишаються без опалення на період усунення наслідків обстрілів. Маємо якнайшвидше розпочинати забезпечувати жителів прифронтових, деокупованих та прикордонних населених пунктів паливною деревиною. Водночас, необхідно мати додатковий ресурс, запас паливної деревини. Аби у разі довготривалої відсутності теплопостачання, ми могли передати людям цю додаткову допомогу», - зазначив Олег Синєгубов. 

Команда Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні повідомила щодо попереднього фінансування проєктів реагування на потреби цивільного населення в період з жовтня 2025 по березень 2026 років. За попередніми підрахунками планується виділити 277,7 мільйона доларів США і охопити допомогою понад 1,7 мільйона осіб в 9 регіонах країни. В Харківщині допомогу планують надати понад 486 тисячам осіб. Зокрема, за напрямками продовольчої безпеки і засобів існування, охорони здоров’я, житла та підтримка умов проживання в місцях тимчасового проживання ВПО, надання питної води, гігієни й санітарії. 

«Підтримка жителів Харківщини та внутрішньо переміщених осіб на території регіону – наш пріоритет. На потреби кластеру з питань житла в Харківській області вже скеровано близько 15 мільйонів доларів США. Цим коштом зможемо покрити потребу в паливній деревині для понад 31 тисячі домогосподарств. Наразі проводимо перемовини з донорами стосовно збільшення фінансування, аби охопити допомогою близько 55 тисяч домогосподарств. Продовжуємо комунікацію щодо потреб населення в тому числі з очільниками громад», - повідомила заступниця голови Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні Сінтія Віверос Кано.