Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

«Зосереджуємо зусилля на будівництві укриттів, відновленні та гуманітарному розмінуванні», - Олег Синєгубов

«Зосереджуємо зусилля на будівництві укриттів, відновленні та гуманітарному розмінуванні», - Олег Синєгубов

Ці питання обговорили в ході робочої зустрічі начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова з Президенткою Національної ради Федеральних зборів Швейцарської Конфедерації Маєю Рінікер та делегацією Посольства Швейцарії в Україні.

Велику увагу під час дискусії приділили оперативній ситуації в Харківській області. На початку повномасштабного вторгнення російські загарбники окупували майже 40% території регіону. В ході вересневого контрнаступу ЗСУ в 2022 році майже усю територію області вдалося звільнити від ворога. Російські окупанти залишили по собі майже 1,2 мільйона потенційно замінованих земель та масштабні руйнувань цивільної й критичної інфраструктури. 

Наразі ворог продовжує терор цивільного населення області із застосуванням різних видів озброєння – ударних БпЛА, FPV-дронів, КАБ, некерованих авіаційних бомб тощо. Внаслідок атак пошкоджено або зруйновано близько 80 тисяч об’єктів, переважна більшість – багатоповерхові, багатоквартирні та приватні житлові будинки. 

«З урахуванням безпекової ситуації, зосереджуємо зусилля на будівництві укриттів, відновленні та гуманітарному розмінуванні. Російські окупанти зруйнували або пошкодили половину шкіл в Харківській області. Тож, можемо проводити освітній процес лише в укриттях. Цьогоріч плануємо збудувати 38 таких безпечних освітніх середовищ і вивести в офлайн або змішану форму навчання близько 50 тисяч учнів. Водночас, укриття будуємо і облаштовуємо в закладах охорони здоров’я. Так, реалізуємо проєкт «Ковчег» - повноцінний підземний медичний центр на більш як 12 тисяч квадратних метрів. Ця ініціатива перша в Україні», - зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Окрему увагу в ході зустрічі приділили питанням гуманітарного розмінування. Харківщина вважається однією із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей України. Близько 600 тисяч земель сільськогосподарського призначення визначені як потенційно заміновані. До робіт з гуманітарного розмінування залучено більше 50 машин розмінування та 3000 фахівців – урядових та неурядових операторів протимінної діяльності. Від початку робіт піротехнічні підрозділи виявили та знешкодили близько 300 тисяч вибухонебезпечних предметів. До робіт також залучені FSD Ukraine - Швейцарський фонд протимінної діяльності. 

«Ми дякуємо Уряду Швейцарії та народу за системну допомогу нашій державі. Напрямок гуманітарного розмінування – необхідний для повернення мирного життя на деокуповані території. Харківська ОВА за підтримки Уряду і міжнародних партнерів розробила і ввела в експлуатацію вітчизняну машину для гуманітарного розмінування. Пропонуємо долучитися до масштабування цієї ініціативи, адже розробка в рази дешевша від іноземних аналогів і простіша в ремонті», - зазначив Народний депутат України Олексій Красов. 

Під час зустрічі Президентка Національної ради Федеральних зборів Швейцарської Конфедерації Мая Рінікер наголосила на подальшій допомозі Україні у відновленні та протимінній діяльності. Зокрема, планується виділити 5 мільярдів швейцарських франків на відбудову України протягом наступних років.

«Ми захоплюємося стійкістю та витривалістю українського народу, зокрема мешканців Харківської області. Мета мого візиту – дипломатичні та практичні зустрічі для пріоритизації напрямків співпраці та ефективної допомоги. Ми хочемо зробити свій внесок в повернення українського народу до мирного життя», - зазначила Мая Рінікер. 

Також учасники засідання розглянули питання обміну досвідом в галузі гуманітарного розмінування, реагування на надзвичайні ситуації, а також облаштування безпечного освітнього середовища.