В Харківській ОВА обговорили впровадження реформи управління публічними інвестиціями на місцевому рівні

Питання прозорого використання коштів бюджетів усіх рівнів, а також реалізація стратегічних цілей на місцевому рівні – у фокусі уваги начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.
В ході зустрічі команди Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» на чолі з її керівницею Мариною Гончаренко, заступником начальника Харківської ОВА Євгеном Івановим та керівникам громад регіону розглянули питання впровадження реформи управління публічними інвестиціями на місцевому рівні. Нововведення передбачають створення або визначення профільних структурних підрозділів у громадах і регіонах, формування середньострокових планів публічних інвестицій, підготовку проєктів і програм, а також формування секторальних портфелів та Єдиних проєктних портфелів тощо.
«Маємо бути готовими до впровадження кінцевого алгоритму реформи. Першочергово на місцевому рівні необхідно створити або визначити профільні структурні. На дані структурні підрозділи будуть покладені наступні функції: участь у стратегічному плануванні, підготовка супроводу публічних інвестиційних програм і проектів, пропозицій, внесення відомостей в DREAM тощо. Окремої уваги потребує питання розробки Середньострокового плану. Він визначає пріоритети, що дозволяють ефективно спрямовувати кошти на найважливіші для громади проєкти. Це важливий напрямок роботи, адже публічні інвестиції спрямовані на реалізацію цілей Стратегічного плану розвитку громад», - зазначив Євген Іванов.
До затвердженого Урядом Середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій держави на 2026–2028 роки увійшли 12 пріоритетних галузей: транспорт, енергетика, житло, муніципальна інфраструктура, охорона здоров’я, освіта і наука, правова діяльність і судочинство, публічні фінанси, довкілля, публічні послуги та цифровізація, громадська безпека, а також соціальна сфера. Дані галузі можуть брати за основу громади в ході визначення власних цілей.
«Пріоритетні галузі на місцях формуються відповідно до Стратегії розвитку і стратегічних цілей. При формуванні Середньострокових планів публічних інвестицій місцевого рівня необхідно враховувати, що залучати державні кошти можна буде лише на ті галузі й проєкти, що збігаються із напрямками державного рівня», - зазначила заступниця директора Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОВА Ольга Шамаєва.
Керівники громад і представники профільних структурних підрозділів з питань консультацій щодо реалізації реформи можуть також звертатися до фахівців регіонального офісу «U-LEAD з Європою».
«Публічні інвестиції – це певний комплекс заходів, який фінансується публічним коштом. Вони спрямовані на виконання заходів, завдань, закріплених у Стратегічних документах на місцевому рівні. Необхідність реформування даної системи полягає в тому, щоб забезпечити прозорість, доцільність, ефективність виконання проєктів перед міжнародними партнерами, які виділяють на це кошти», - зазначила керівницея Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина Гончаренко.