Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З початку року на Харківщині забезпечили зайнятість для 312 людей з інвалідністю

З початку року на Харківщині забезпечили зайнятість для 312 людей з інвалідністю

Харківська ОВА продовжує впроваджувати принципи безбар’єрності, зокрема у сфері зайнятості людей з інвалідністю. Цей напрям є пріоритетним у роботі Харківської ОВА й реалізується за дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова в межах національної стратегії створення безбар’єрного простору, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

З початку року послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалися 788 осіб з інвалідністю, з них 64 – демобілізовані учасники бойових дій. Вже забезпечені постійною або тимчасовою роботою 312 людей з інвалідністю. Про це йшлося під час зустрічі у обласному центрі зайнятості в межах Тижня безбар’єрності.

«Забезпечення зайнятості людей з інвалідністю — один із пріоритетів у роботі ХОВА. Ми координуємо дії з органами місцевого самоврядування, центрами зайнятості та роботодавцями для досягнення конкретного результату — реального працевлаштування. Цей напрямок роботи перебуває у фокусі уваги начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова», — зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

На сьогодні в пошуку роботи перебуває 356 осіб з інвалідністю, з яких 232 – зареєстровані безпосередньо в Харківській області. Для них роботодавці пропонують 578 актуальних вакансій. Серед найбільш затребуваних професій – водії, слюсарі, електромонтери, електрозварювальники, токарі, а також лікарі, фармацевти, медсестри, вчителі, інженери, економісти та бухгалтери.

«За п’ять місяців 2025 року професійне навчання у системі служби зайнятості пройшли 40 безробітних з інвалідністю. Після завершення навчання 86% з них були успішно працевлаштовані. У межах експериментального проєкту цього року безкоштовне навчання за робітничими професіями пройшли 38 учасників бойових дій з інвалідністю. Вони опанували спеціальності, зокрема електрика, газозварника, слюсаря, тракториста, токаря та інші», - повідомив керівник Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Окремим напрямом є навчання за ваучерами: 16 осіб з інвалідністю вже отримали ваучери на безкоштовне навчання у закладах освіти України за такими спеціальностями, як медицина, психологія, соціальна робота, педагогіка та фармація.

З початку року 619 роботодавців області вже скористалися послугами служби зайнятості, у тому числі щодо компенсаційних програм. Так, за працевлаштування 99 осіб з інвалідністю роботодавці отримали майже 2,5 млн грн компенсацій.

Крім того, активно реалізується державна програма з облаштування спеціальних робочих місць для людей з інвалідністю. У 2025 році погоджено 28 компенсацій на загальну суму 2,3 млн грн. Програма передбачає компенсацію до 120 тис. грн за працевлаштування осіб з інвалідністю І групи та до 80 тис. грн – для ІІ групи.