Харківську область з робочим візитом відвідала Міністерка соціальної політики України

Заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська, за дорученням начальника ОВА Олега Синєгубова, спільно з Міністеркою соціальної політики України Оксаною Жолнович відвідала Валківську громаду. Під час візиту вони ознайомилися з роботою Центру життєстійкості, поспілкувалися з персоналом та відвідувачами установи.
«Розвиток соціальних послуг у прифронтових громадах — один із ключових напрямків нашої роботи. Центри життєстійкості є осередками підтримки, де люди отримують допомогу та гуртуються навколо спільних цінностей. Мережа таких просторів - чудовий приклад плідної співпраці держави, Харківської обласної військової адміністрації, міжнародних партнерів та органів місцевого самоуправління. Переконана, що цей досвід потрібно примножувати та масштабувати», — наголосила Оксана Жолнович.
У Валківській громаді проживає понад 27 600 місцевих мешканців, понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб, майже 1 500 людей з інвалідністю, 1 246 ветеранів війни та понад 160 членів родин загиблих захисників.
«В умовах повномасштабної війни Харківська обласна військова адміністрація продовжує системно розвивати сферу соціальних послуг в регіоні. Цей напрямок роботи перебуває на постійному контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Наша мета – охопити піклуванням та кваліфікованими послугами всіх жителів області, хто цього потребує. Особливу увагу приділяємо всебічній підтримці родинам захисників і захисниць, ветеранам, внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю та особам із вразливих верств населення. Дякуємо профільному Міністерству й Оксані Жолнович зокрема за увагу до Харківщини та підтримку важливих регіональних ініціатив. Також дякуємо міжнародним партнерам за допомогу жителям області. Спільно продовжуємо працювати та покращувати якість життя наших людей», – сказала Віта Ковальська.
У березні 2024 року за сприяння Харківської ОВА і підтримки ЮНІСЕФ на території громади створили перший в області Центр життєстійкості. Це простір, у якому жителі громади отримують необхідну психосоціальну підтримку. Він облаштований за принципами безбар’єрності, інклюзивності та безпеки. Тут можна отримати послуги і консультації психолога. Особлива увага приділяється розвитку батьківських навичок і догляду за дітьми. Ще один важливий напрямок – робота з військовослужбовцями, ветеранами та їхніми родинами, підтримка ВПО, інших вразливих верств населення.
З березня 2025 року в Центрі впроваджено послугу денного догляду дітей з інвалідністю – ініціатива спрямована на розвиток необхідних навичок для подальшої повноцінної інтеграції у життя громади і підтримку сім’ї.
З початку поточного року у Центрі життєстійкості відбулося майже 220 заходів, які відвідали понад 1540 людей, з них 394 – внутрішньо переміщені особи, 50 людей з інвалідністю, 767 дітей, 23 членів сімей військовослужбовців та ветеранів. Послуги психосоціальної підтримки надали понад 900 жителям громад.