Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська ОВА продовжує впроваджувати заходи для всебічної підтримки Захисників і Захисниць України та їх сімей – Олег Синєгубов

Харківська ОВА продовжує впроваджувати заходи для всебічної підтримки Захисників і Захисниць України та їх сімей – Олег Синєгубов

Питання обговорили в ході засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України під головуванням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

На сьогодні в області зареєстровано понад 92 тисячі учасників бойових дій, майже 7 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок війни, понад 13 тисяч членів родин загиблих Захисників і Захисниць та понад 1,3 тисячі дітей, які втратили батьків на війні.

Для системної підтримки українських воїнів в регіоні було прийнято комплексну Програму підтримки Захисників і Захисниць та членів їх сімей у Харківській області на 2024-2028 роки. На її реалізацію в обласному бюджеті заклали 654,2 мільйона гривень. 

«Одне із найбільш гострих питань для учасників бойових дій та їх родин – забезпечення житлом. Від початку поточного року направили до Міністерства у справах ветеранів потребу у субвенції для забезпечення житлом 125 захисників та захисниць, а також членів їх сімей на загальну суму 320,6 мільйона гривень. Крім того, в межах обласної програми підтримки компенсуємо частину відсоткової ставки в межах програми єОселя. Від початку року такою можливістю скористалися 35 учасників бойових дій», - зазначив Олег Синєгубов. 

В межах програми щомісячну адресну допомогу отримують 672 дитини загиблих воїнів. Здійснюється компенсація на оплату житлово-комунальних послуг 1396 членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України. Також 38 осіб звільнених з російського полону отримали по 100 тисяч гривень адресної грошової допомоги. Окремо передбачена часткова компенсація за виготовлення та встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих Захисників і Захисниць України — вже виплачено понад 1,5 млн грн для 50 заявників. В межах програми передбачені виплати ветеранам-спортсменам та їхнім тренерам. 

«За дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова розвиваємо і напрям підтримки фізичної активності ветеранів. В 13 басейнах Харківської області планується організація занять з плавання для ветеранів з ампутацією кінцівок. Варто додати, що в межах програми ветерани та ветеранки можуть отримати компенсацію вартості санаторно-курортного лікування у співфінансуванні обласного 50% та місцевих 50% бюджетів», - повідомила виконуюча обов’язки начальника Управління у справах ветеранів Харківської ОВА Тетяна Печура.

Задля сприяння в реінтеграції учасників бойових дій до цивільного життя в Харківській області створено КЗ «Ветеранський простір “Пліч-о-пліч”». У закладі організують роботу 3 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, а також психолога. В громадах області вже функціонує 13 ветеранських просторів, закінчується створення ще одного та планується створення 7 просторів в тергромадах.

«Із залученням фахівців громадських організацій та партнерів здійснюються заходи з психологічної допомоги ветеранам, арттерапії, музикотерапії тощо. Також було проведено турнір з боксу, ярмарки вакансій для ветеранів. На постійній основі проводяться акції пам’яті та національно-патріотичного вихованням підростаючому поколінню», - зазначив директор КЗ «Ветеранський простір “Пліч-о-пліч”» Ігор Шишко.