Харківська ОВА посилює співпрацю з міжнародними партнерами у сфері охорони здоров'я, освіти та теплопостачання

За дорученням Олега Синєгубова заступниця начальника ХОВА Олена Логвинова провела робочу зустріч із представниками Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та представником Фонду народонаселення ООН (ЮНФПА).
Сторони обговорили оперативну ситуацію в Харківській області, ознайомилися з реалізованими й запланованими гуманітарними проєктами та напрацювали алгоритм посилення подальшої співпраці і підтримки громад.
«Повномасштабна війна завдала Харківщині значних руйнувань, зокрема у медичній сфері. Попри всі виклики, Харківська обласна військова адміністрація системно працює над відновленням об'єктів критичної інфраструктури в регіоні. Це питання перебуває на постійному контролі начальника ОВА Олега Синєгубова. Наша спільна мета — забезпечити кожного жителя регіону, хто цього потребує, сучасними та якісними медичними послугами. Щиро вдячні Офісу ЮНОПС за сприяння та допомогу і сподіваємось на подальшу ефективну співпрацю», – зазначила Олена Логвинова.
Офіс ЮНОПС в Україні реалізує низку важливих проєктів, що мають на меті підтримку життєво необхідної інфраструктури та послуг у регіонах, постраждалих від війни. Значна увага приділяється Харківській області, де впроваджуються ініціативи в галузях охорони здоров’я, освіти та енергозабезпечення, розповів старший регіональний менеджер проєктів Офісу ЮНОПС в Україні Езекіль Камангулу.
«Серед пріоритетних напрямів – підтримка та розвиток сфери охорони здоров’я. Наразі реалізується кілька важливих ініціатив. Проєкт «Охорона здоров’я в бункерних умовах у Харкові: забезпечення життєво важливих послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я під час війни» впроваджують у партнерстві з Фондом народонаселення ООН (ЮНФПА). Планується відновлення укриттів у двох пологових будинках Харківщини, що дозволить створити безпечні умови для породіль, матерів та новонароджених. Комплексне оновлення системи охорони здоров’я також підтримується завдяки проєкту «Зміцнення здоров’я та порятунок життя». Ініціатива реалізується за фінансування Світового банку у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Проєкт охоплює реконструкцію восьми багатопрофільних лікарень та реабілітацію психіатричних відділень у 60 медзакладах по всій країні», – зазначив Езекіль Камангулу.
Крім цього, з 2022 року за підтримки Європейського Союзу через Генеральний директорат Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги реалізується проєкт «Відновлення шкіл в Україні». Він охоплює понад 70 освітніх закладів у чотирьох областях країни, зокрема в Харківській. У межах проєкту здійснюються ремонти будівель та облаштування укриттів, щоб створити безпечні умови для учнів і педагогів.
Окремо на Харківщині діє проєкт «Надзвичайна підтримка для забезпечення доступу до освіти», який фінансує Уряд Японії. Він передбачає ремонт трьох підвальних приміщень у школах Харкова для їхнього використання як укриттів, а також закупівлю двох шкільних автобусів, що дозволить забезпечити учням доступ до навчальних локацій навіть за умов надзвичайної ситуації.
Іще один проєкт – RePOWER стартував у грудні 2024 року за фінансової підтримки Світового банку. Його мета – підвищення стійкості системи теплопостачання у Харківській області. У межах проєкту регіональні теплопостачальні компанії отримують технологічні рішення для обслуговування та децентралізації системи опалення.