У Харківській області відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Засідання пройшло під головуванням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова та за участі заступниці керівника Офісу Президента України Олени Ковальської, керівниці Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Лілії Пашинної, представників профільних міністерств, народні депутати України, голови територіальних громад та районних адміністрацій.
«Конгрес за ці роки роботи зарекомендував себе, як дієва платформа для спілкування всіх гілок влади – і по горизонталі, і по вертикалі. Ми на місцях маємо опрацьовувати проблематику, питання, які ми виносимо на засідання Національного Конгресу для їх розв’язання. Спільно з громадами, попри виклики повномасштабного вторгнення, впроваджуємо важливі проєкти з відновлення, реалізуємо активну ветеранську політику та будуємо безпечні середовища», - зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
В ході засідання розглянули низку важливих питань. Зокрема, щодо будівництва укриттів в закладах освіти. Торік на облаштування безпечних умов у 23 закладах загальної середньої освіти в 19 громадах регіону виділено додаткову дотацію з державного бюджету на понад 2,1 мільярда гривень. Цьогоріч на облаштування 19 сховищ в 13 громадах Харківщини з держбюджету планують скерувати понад 1,3 мільярда гривень.
«Харківська область є прикладом для багатьох регіонів. В області будуються нові шкільні укриття. Відкриваються нові шкільні їдальні. Закуповуються шкільні автобуси. Я дуже дякую вам за цю роботу. Реагуємо на усі запити від громад та обласної військової адміністрації», - зазначила заступниця Керівника Офісу Президента України Олена Ковальська.
Одне з питань порядку денного - реалізація ветеранської політики в Харківській області. Наразі в регіоні зареєстровані більш як 92,5 тисячі ветеранів. З метою підтримки захисників, захисниць та членів їх сімей в регіоні запроваджено Комплексну програму підтримки Захисників, Захисниць та членів їх сімей.
«Нам дуже важливо, щоб громади мали повний спектр інформації і могли реалізовувати проєкти, які пропонує держава. Тому що, насправді, не зважаючи на цей важкий час держава дуже багато робить для людей. І дуже важливо, щоб на місцях це все реалізовувалося», - додала керівниця Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Лілія Пашинна.
Також в ході засідання заслухали питання реалізації проєкту «Пліч-о-пліч» Згуртовані громади в Харківській області. В першому етапі проєкту беруть участь 7 громад Харківської області, у яких встановлені партнерські відносини з 8 громадами з західних, центральних областей України. До другого етапу долучилися 17 громад Харківської області, у яких встановлені партнерські відносини з 29 громадами-побратимами.
«Харківський регіон і харківська команда, ми вважаємо – одна з найпотужніших. І це свідчить про наші результати. Надалі працюємо над розвитком партнерських відносин не лише із громадами-побратимами в інших регіонах держави, але й закордоном. Така ефективна співпраця дає змогу реалізовувати гуманітарні та інфраструктурні проєкти, обмінюватися досвідом, впроваджувати спільні програми з медицини, культури, відбудови тощо», - додала голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.