Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В Харківській області триває відбудова сфери охорони здоров'я в умовах повномасштабної війни

В Харківській області триває відбудова сфери охорони здоров'я в умовах повномасштабної війни

За дорученням Олега Синєгубова заступниця начальника Харківської ОВА Олена Логвинова взяла участь у політичній панелі конференції Глобальної ініціативи з охорони здоровʼя для України — «Долаючи кордони заради кращого здоров’я. Спільний заклик до дій для України», що відбулася у Празі.

Під час панелі «Погляд з регіонів: виклики та відповіді у відновленні здоров’я» Олена Логвинова розповіла про складнощі, з якими зіткнулася медична галузь Харківської області через повномасштабне вторгнення рф.

Внаслідок повномасштабної війни на Харківщині пошкоджено або повністю зруйновано 76% закладів охорони здоров’я. Жахливими також є цифри втрат серед цивільного населення: 96 загиблих дітей та 500 поранених, 2859 загиблих та 6615 поранених дорослих. 

Незважаючи на те, що 33% території області та значна частина закладів охорони здоров'я понад пів року перебувала в окупації, медики продовжували протягом всього часу надавати допомогу в пошкоджених та розграбованих лікарнях, часто без світла, води та тепла.

«Попри щоденні обстріли, працюємо над відновленням доступу до якісних медичних послуг. Це питання перебуває у фокусі уваги начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова», - наголосила Олена Логвинова.

▪️ Зокрема, з 435 пошкоджених об’єктів відновлено вже 118. 
▪️ За сприяння ВООЗ, МОЗ та міжнародних партнерів встановлено 17 нових модульних амбулаторій замість зруйнованих. 
▪️ Харківська область першою в Україні запровадила проєкт мобільних аптечних пунктів для забезпечення ліками мешканців деокупованих громад та розширила його у 2025 році. 
▪️ 45 закладів охорони здоров'я області долучилися до експериментального проєкту з розширення переліку безоплатних медичних послуг для ветеранів на первинній ланці. 
▪️ Харківщина лідирує за кількістю закладів, які уклали договори з НСЗУ щодо надання стоматологічної допомоги окремим категоріям захисників України.
▪️ Від початку 2025 року запроваджено новий пакет медпослуг «Психосоціальна і психіатрична допомога дорослим та дітям, що надається в центрах ментального (психічного) здоровʼя та мобільними мультидисциплінарними командами». Харківська область має найбільшу в Україні кількість закладів охорони здоров'я, які надають послуги з ментального здоров'я - 13. Станом на сьогодні сума договорів складає 36 мільйонів гривень на рік.

В умовах війни особливої ваги набуває безпека медичних закладів. За сприяння МОЗ та Уряду України розпочато розбудову безпечних середовищ — споруд подвійного призначення, які слугуватимуть укриттями та дозволять продовжувати надання медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій.

«Дякуємо Міністерству охорони здоров’я, Уряду України та нашим міжнародним партнерам за підтримку надважливого напрямку життєдіяльності Харківської області», – сказала Олена Логвинова.