Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Лозівському районі за підтримки ХОВА посилюють спроможність соціальної та освітньої інфраструктури

У Лозівському районі за підтримки ХОВА посилюють спроможність соціальної та освітньої інфраструктури

За дорученням Олега Синєгубова під час робочої поїздки до селища Близнюки заступниця начальника Харківської обласної військової адміністрації Віта Ковальська оглянула хід реалізації соціальних та освітніх проєктів, а також перевірила будівництво захисної споруди цивільного захисту на території Близнюківського ліцею.

«Попри виклики повномасштабної війни продовжуємо системно посилювати спроможність соціальних установ та закладів освіти в громадах області. Цей напрям роботи перебуває на постійному контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Окрему увагу приділяємо створенню безпечного середовища для навчання наших дітей. Докладаємо максимум зусиль для забезпечення комплексними соціальними послугами захисників і захисниць, ветеранів та їхніх родинами, розвиваємо цей напрямок на рівні кожної громади. Дякую соціальним працівникам, педагогам і персоналу установ за витримку, професіоналізм і відданість справі. Продовжуємо працювати далі», – сказала заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська.

У Близнюківській громаді активно функціонують адміністративні та соціальні сервіси. Зокрема, Центр надання адміністративних послуг Близнюківської селищної ради надає 286 видів послуг. У першому кварталі 2025 року тут було обслужено понад 3 тисячі заявників. ЦНАП забезпечено автономним живленням у межах ініціативи «Power for health». Завершується навчання адміністраторів і облаштовується консультаційний пункт для бізнесу за підтримки Центру розвитку ініціатив «ІнСорс».

Центр надання соціальних послуг громади обслуговує жителів за 11 напрямами. У 2025 році послуги отримали 8156 осіб. Зокрема, 209 мешканців — люди похилого віку, особи з інвалідністю та ВПО — отримують соціальну послугу «догляд вдома». Одним з ключових напрямів є підтримка ветеранів. На базі Центру працює Ветеранський простір, де здійснюється супровід демобілізованих військових та їхніх родин, проводяться групові зустрічі та заходи для соціальної адаптації.

Центр також надає допомогу 39 родинам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тут функціонує «кімната терапевтичної іграшки», яка користується популярністю серед дітей і дорослих. Установа співпрацює з 23 міжнародними фондами та організаціями. Завдяки мобільному застосунку «Соціальні послуги Харківщини» протягом року опрацьовано 248 звернень.

Громадський центр родини продовжує розвиватися як простір для підтримки мешканців. Тут створено бібліотеки, арт-студію «Візуарт», кімнати для психологічної допомоги, занять із дітьми та послуги раннього втручання. З дітьми та родинами працюють психологи, логопеди та ерготерапевти.