Щодо діяльності театрів Харківщини

Харківська обласна військова адміністрація не має повноважень виплат заробітної плати працівникам театральних установ. Натомість, з обласного бюджету виділяється цільова фінансова підтримка. Керівники установ самостійно здійснюють розподіл зазначених коштів, спрямовуючи їх на виплату заробітної плати або оплату комунальних послуг.
У поточному році з обласного бюджету було виділено 55,8 мільйона гривень на підтримку театральних установ області. Разом з тим, театрально-видовищними закладами області отримано власних доходів від господарської діяльності у сумі 5,7 мільйона гривень.
Розподіл фінансової підтримки, зокрема й нарахування заробітної плати працівникам театрів, її виплата, наявність заборгованості та інші фінансові питання відносяться до компетенції директорів театрів, оскільки саме вони, відповідно до Статутів театрально-видовищних закладів, несуть персональну відповідальність за діяльність закладів, вирішують питання творчої, господарської, виробничої та фінансової діяльності.
Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про культуру», театральні установи також мають право самостійно співпрацювати з міжнародними організаціями, благодійними фондами, іншими особами та одержувати від них фінансову допомогу, гранти, довгострокові позики, інвестиції, кредити, а також здійснювати гастрольну діяльність, проводити заходи на альтернативних майданчиках, залучати грантові проєкти тощо.
Щодо питання визначення об’єктів критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період повідомляємо, що дане рішення приймається засіданням Робочої групи з визначення підприємств, установ і організацій області, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затвердженої розпорядженням начальника обласної військової адміністрації 24 лютого 2023 року № 63 В, а не Департаментом культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації.
Робоча група розглядає звернення відповідно до черги їх надходження.
Слід зазначити, що Згідно із Законом України «Про критичну інфраструктуру», до об’єктів критичної інфраструктури відносяться об’єкти, системи та їх частини, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони.
Наразі на розгляді є відповідні звернення від театральних установ області. Лише один із театрів обґрунтував доцільність бронювання військовозобов'язаних працівників, надаючи власну Стратегію розвитку театральної установи, затверджені графіки репетицій, гастролей театру та інші необхідні документи.