Харківщина утримує лідерство щодо створення альтернативних форм виховання дітей – Олег Синєгубов

За сприяння Харківської обласної військової адміністрації в регіоні продовжується робота над розвитком сімейних форм виховання дітей, які потребують особливої уваги та підтримки держави.
Станом на сьогодні в Харківській області на обліку перебувають 4100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки злагодженій діяльності профільних департаментів та служб ОВА, понад 98% цих дітей охоплені сімейними формами виховання.
«Влаштувати дітей у родини, підтримати сім’ї, які готові взяти на себе цю відповідальність — стратегічний напрям роботи Харківської ОВА і реалізація Плану внутрішньої стійкості країни Президента Володимира Зеленського «Людський капітал». За перший квартал цього року вдалося створити один дитячий будинок сімейного типу та 10 прийомних сімей», — зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов.
На сьогодні загалом в регіоні функціонують: 133 дитячих будинки сімейного типу і 234 прийомні сім’ї. У цих родинах виховується 1244 дитини та осіб з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Крім того, в області функціонують 51 патронатна родина, до яких з початку року влаштовано 145 дітей. У 2025 році вже створено 3 нові патронатні родини. Також наразі відібрано 3 кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників, які проходять навчання на базі Харківського обласного центру соціальних служб.
Харківською ОВА спільно з профільними департаментами, службами та Обласною радою розробили Програму підтримки та розвитку сімейних форм виховання на 2023-2027 роки.
У її межах передбачені стимулюючі виплати: 30 тисяч гривень при створенні дитячого будинку сімейного типу, прийомної родини, родини патронатного вихователя. 10 тисяч щомісячно для родин, які влаштували дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування з інвалідністю підгрупи А. 50 тисяч гривень: ПС, ДБСТ, які досягли 15-річного функціонування.