В Харківській ОВА обговорили програми підтримки бізнесу області та проєкти із облаштування безбар’єрних робочих місць

Про це йшлося під час засідання платформи «Діалог влади та бізнесу» в регіоні під головуванням заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова.
Учасники засідання обговорили проблематику блокування податкових накладних та її розв’язання. Відповідно до чинного законодавства, усі подані податкові накладні проходять автоматичний моніторинг. Найчастіше через незначні помилки система блокує накладні. Задля вирішення проблемних питань фахівці ГУ ДПС України у Харківській області в індивідуальному порядку розглядають звернення від підприємців.
«Команда Харківської ОВА продовжує оперативно опрацьовувати питання бізнесу та розв’язувати проблемні питання в межах платформи «Діалог влади та бізнесу». Наразі комунікація між ХОВА, підприємцями, податковою та іншими профільними органами відпрацьована. Усі питання щодо проблематики кредитування, блокування податкових накладних відпрацьовуються з кожним підприємцем окремо. Ця робота важлива для поліпшення економічного клімату в регіоні і перебуває на особистому контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова», - зазначив Євген Іванов.
Реалізація програм з облаштування безбар’єрного робочого простору – ще одне питання порядку денного. Харківським обласним центром зайнятості реалізується низка проєктів із компенсацій підприємствам за працевлаштування осіб з інвалідністю. Цьогоріч програмою з облаштування робочого місця для визначеної категорії скористалися вже 11 підприємств. Також роботодавцю передбачена компенсація 50% заробітної плати для робітника з інвалідністю впродовж 6 місяців.
«Впровадження «Безбар’єрності» в Харківській області – важливий напрямок нашої роботи. Ми продовжуємо реалізовувати безкоштовні програми з навчання людей з інвалідністю. Так, від початку року вже 10 осіб отримали ваучери на навчання, ще 19 пройшли професійно-технічне навчання. Водночас, від початку поточного року 12 осіб з інвалідністю отримали гранти на реалізацію власної справи в межах держпрограми єРобота», - зазначив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
Крім того, учасники засідання обговорили питання бронювання працівників та набуття підприємствами статусу критично важливого. Відповідно до чинного законодавства, середня заробітна плата працівників має сягати 20 000 гривень. Також у підприємства мають бути відсутні заборгованості перед податковою.
«Відповідно до актуальної редакції постанови, аби підприємство отримало статус критично важливого, середня заробітна плата на підприємстві у розмірі 20 тисяч гривень має бути не менше ніж за місяць до подання документів», - зазначив директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Іван Дудка.
Також під час засідання обговорили реалізацію заходів з попередження виробничого травматизму і професійних захворювання на підприємствах області. Торік до ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області надійшло 277 повідомлень, з яких 265 про нещасні випадки на виробництві і 12 про профзахворювання.
«За фактами усіх повідомлень було проведено відповідні перевірки. Звертаю увагу, що на кожному підприємстві має функціонувати служба з охорони праці. Відповідальність за нещасні випадки лежить як на керівниках підприємств, так і на працівниках, які нехтують технікою безпеки на виробництві», - наголосила начальникця головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Галина Баєва.