Начальник ХОВА та новопризначений голова офісу УКГС ООН в Україні обговорили напрямки реагування на гуманітарні потреби у 2025 році
Олег Синєгубов і Андреа де Домініко зосередили увагу на питаннях підтримки внутрішньо переміщених осіб, облаштуванні місць тимчасового перебування, наданню соціальних послуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання у громадах області.
«Попри виклики повномасштабної війни продовжуємо комплексно підтримувати населення області. Особливу увагу Харківська ОВА акцентує на прифронтових і прикордонних громадах, де потреби у гуманітарній допомозі найбільші. Таким чином реалізуємо План внутрішньої стійкості країни Президента Володимира Зеленського за пунктами «Громади» та «Людський капітал». Дякуємо команді УКГС ООН за системну допомогу жителям нашої області. Розраховуємо на подальшу плідну співпрацю та підтримку регіональних ініціатив», – сказав Олег Синєгубов.
На сьогодні в області зареєстровано майже 530 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 391 – багатодітні сім'ї, понад 140 тисяч – пенсіонери, 28,9 тисячі – люди з інвалідністю, 90,7 тисячі – діти віком до 18 років.
«Найбільша кількість ВПО проживає у Харківській, Валківській, Зміївській, Богодухівській територіальних громадах. У зв'язку з бойовими діями та посиленням ворожих обстрілів із зростають обсяги евакуації з Куп'янського ьа Борівського напрямків. Відповідно, збільшується потреба у гуманітарній допомозі, місцях тимчасового розселення», – зазначив Олег Синєгубов.
Станом на 17 грудня із небезпечних територій області всього евакуйовано понад 55,8 тисячі людей. Зокрема, з 14 жовтня цього року – 8,1 тисячі осіб, в тому числі 364 людини із числа маломобільних груп населення. Громадян, які потребують допомоги та прихистку, розміщують в місцях тимчасового проживання. На сьогодні у МТП розміщено понад 7,7 тисячі людей, в тому числі 1037 дітей та 556 маломобільних осіб. Для покращення умов проживання ВПО наразі є першочергова потреба у сантехніці, душових, бойлерах, холодильниках, пральних машинах та інших предметах побуту. Крім цього, гострою є потреба у проведенні капітальних ремонтів внутрішніх електричних мереж, облаштуванні засобами безперешкодного доступу для маломобільних груп населення.
Також актуальною залишається потреба у продуктових наборах та засобах гігієни. Для усунення наслідків ворожих обстрілів також є постійна потреба в будівельних матеріалах та металопластикових вікнах.
Окрему увагу сторони приділили питанням децентралізації енергетичної сфери в регіоні, подальшій розбудові укриттів на базі закладів охорони здоров'я та освітніх закладів.
Голова офісу УКГС ООН в Україні подякував начальнику ХОВА за зустріч, відзначив стійкість жителів області, а також висловив захоплення сміливістю працівників всіх служб, які продовжують працювати над життєзабезпеченням регіону.
«Ми на власні очі побачимо як живе прифронтова Харківська область. Завдяки спілкуванню із людьми маємо можливість більш якісно пропрацьовувати конкретні запити й орієнтуватися у першочергових напрямками роботи. Ми маємо намір продовжувати надавати допомогу у наступному році в межах алгоритму співпраці, який плідно себе показав», – сказав Андреа де Домініко.