У наступному році ХОВА спільно з УКГС ООН планує охопити гуманітарною підтримкою понад 930 тисяч жителів Харківщини
Про це йшлося в ході зустрічі начальника ХОВА Олега Синєгубова та представників УКГС ООН. Сторони розглянуто ключові показники та основні положення Плану гуманітарних потреб і реагування на 2025 рік в Україні та, зокрема, у Харківській області.
УКГС ООН окреслили стратегічні цілі реагування, заплановану допомогу для вразливих верств населення області, механізми впровадження гуманітарних заходів. Також обговорили напрямки подальшої співпраці для забезпечення допомоги населенню області.
«Дякуємо команді УКГС ООН, яка від початку повномасштабної війни перебуває на Харківщині та системно допомагає жителям області. Наша співпраця має дуже важливе значення. Наразі в регіоні зареєстровано понад 530 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це значний виклик для всіх сфер діяльності обласної військової адміністрації. Продовжуємо забезпечувати людей усім необхідним та створювати умови для їх повноцінного життя. Потребуємо допомоги в цьому напрямку. Зокрема, в облаштуванні місць компактного проживання, наданні продуктових, гігієнічних наборів, побутових приладів та фінансової підтримки», — сказав Олег Синєгубов.
Ще одним пріоритетним напрямком роботи обласної військової адміністрації є децентралізація енергетичної сфери регіону.
«Громади області потребують модульних котелень, когенераційних установок, електрогенераторів різної потужності, аби забезпечити об’єкти критичної інфраструктури можливістю безперебійно працювати у критичних умовах. Відчуваємо значну підтримку Уряду країни та міжнародних партнерів у цьому питанні, але потребуємо подальшої постійної допомоги», — зазначив Олег Синєгубов.
Начальник ХОВА окремо звернув увагу присутніх на питання функціонування закладів охорони здоров’я Харківщини.
«Наразі в області відновлені всі районні лікарні, окрім Вовчанської та Куп’янської, де розпочати відповідні роботи немає можливості через агресію ворога. Зокрема, Вовчанська лікарня переміщена до міста Чугуєва, де продовжує обслуговувати людей, але заклад потребує покращення умов перебування як пацієнтів, так і персоналу. Закликаємо наших міжнародних партнерів долучитися і спільно знайти можливості для реалізації цього важливого проєкту», — сказав Олег Синєгубов.
Голова офісу УКГС ООН у місті Харків Мака Хазалія зазначила, що підтримка регіону продовжиться, аби допомогти людям, які страждають від війни.
«Впродовж 2025 року комплексною підтримкою планується охопити 936 тисяч жителів Харківської області, зокрема 47 тисяч жителів Богодухівського району, 66 тисяч — Чугуївського, 64 тисячі — Куп’янського, 55 тисяч — Ізюмського, 23 тисячі — Лозівського, 19 тисяч — Берестинського», — розповіла Мака Хазалія.
Впродовж січня-жовтня 2024, в рамках міжкластерної координації, жителям Харківщини було надано гуманітарну допомогу за такими напрямками: координація та управління об’єктами розміщення ВПО – 11 534 особи; освіта – 153 116 осіб; продовольча безпека та засоби до існування – 578 189 осіб; охорона здоров’я – 591 743 особи; загальний захист – 241 838 осіб; протидія гендерно обумовленому насильству – 77 766 осіб; захист дітей – 143 021 осіб; протимінна діяльність – 307 363 особи; відновлення житла та забезпечення непродовольчими товарами – 321 315 осіб; забезпечення водою, засобами санітарії та гігієни – 2 278 252 особи; багатоцільова грошова допомога – 175 883 особи, додала голова офісу УКГС ООН у місті Харків.