Запровадження системи оцінювання повсякденного функціонування особи у Харківській області
З метою більш об'єктивного та індивідуального оцінювання стану здоров'я людини та спрощення для пацієнта процесу встановлення або підтвердження статусу інвалідності, з 1 січня 2025 року на заміну МСЕК в Україні буде запроваджено систему оцінювання повсякденного функціонування особи.
Про особливості перехідного періоду та функціонування нової установи йшлося під час брифінгу в офіційному медіацентрі ХОВА.
«Вже з нового року запрацює нова система оцінки статусу інвалідності, яка зробить процес встановлення або підтвердження статусу інвалідності простішим і доступнішим для кожного громадянина. Нова система передбачає цифровізацію процедур, боротьбу з корупцією та створення спеціального центру для оскарження рішень. Для тих, хто вже має безстроковий статус, нічого не зміниться, а для інших строк повторного огляду буде продовжено на пів року. Важливо, що всі ваші права, виплати та пільги зберігаються», – розповіла заступниця начальника Харківської ОВА Олена Логвинова.
Замість паперового процесу буде запроваджено електронну систему. Направлення і документи до нього, протоколи та усі дії фіксуватимуться в електронній системі. Це мінімізує корупційні зловживання та дозволить відстежити всі етапи щодо розгляду справи, додала заступниця начальника ХОВА.
Згідно постанови Кабміну на заміну застарілій моделі МСЕК запроваджується нова система оцінювання, яка буде проводитися практикуючими лікарями у складі експертних команд у відповідних закладах охорони здоров'я, на базі яких вони будуть створені. На території Харківської області для цього буде задіяно 18 закладів. На базі кожного медзакладу працюватиме не менше ніж дві експертні команди.
«На сьогодні перелік лікарень вже погоджено, а саме: Обласна клінічна лікарня, Обласний центр онкології, Обласний фтізіопульмонологічний центр, Центр психічного здоров'я на базі психіатричної лікарні №3, Обласний кардіологічний центр, Обласна травматологічна лікарня, Харківські міські лікарні № 17, 18, 25, а також лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова, Балаклійська, Чугуївська, Берестинська, Мерефянська, Дергачівська, Ізюмська, Зміївська центральні лікарні, а також Лозівське територіальне медичне об'єднання», – зазначила Тетяна Деменко.