На обласній комісії ТЕБ та НС обговорили готовність області на випадок довготривалих знеструмлень
В Харківській області триває посилена робота для забезпечення альтернативними джерелами живлення об’єктів критичної інфраструктури. Питання обговорили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Наразі усі об’єкти критичної інфраструктури, соціальної та медичної сфери забезпечені генераторами різної потужності. Загалом встановлено понад 1220 альтернативних джерел живлення. Також устаткування забезпечено паливно-мастильними матеріалами на понад 3 доби роботи. Територіальні громади Харківщини забезпечені 27 когенераційними установками. Зокрема, триває будівництво блочно-модульних котелень в 3 громадах.
«Наразі для Харківської області це пріоритетне питання. Аби жителі регіону у разі довготривалих знеструмлень мали тепло- та водопостачання вживаємо усіх необхідних заходів. Продовжуємо тісну комунікацію з профільними міністерствами та міжнародними партнерами задля посилення матеріально-технічної бази», - зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Водночас, в обласному центрі розроблені і погоджені альтернативні автобусні маршрути на випадок ускладнення роботи електротранспорту. У разі знеструмлень систем водопостачання у Харкові забезпечать підвоз води.
«Окрім наявної кількості Пунктів незламності, маємо додатковий резерв який зможемо розгорнути у разі виникнення надзвичайної ситуації. Крім того, усі установи соціальної та медичної галузей міського підпорядкування в повній мірі забезпечені альтернативними джерелами живлення і продовжуватимуть роботу», - додав директор Департаменту надзвичайних ситуацій Харківської міськради Богдан Гладких.