Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківщина потребує нових рішень та сучасних інструментів , – Олег Синєгубов про інноваційну розробку машини для розмінування

Харківщина потребує нових рішень та сучасних інструментів , – Олег Синєгубов про інноваційну розробку машини для розмінування

На базі Центру координації протимінної діяльності при ХОВА представили нову техніку для очищення деокупованих територій Харківської області від ворожих мін та снарядів. Про це повідомив начальник ОВА Олег Синєгубов.

«Якісне та оперативне розмінування деокупованих територій — реалізація пункту «Безпека» Плану внутрішньої стійкості країни Президента Володимира Зеленського. Це також один із головних викликів для Харківської ОВА. І місцевим жителям, і бізнесу потрібні безпечні умови для проживання й ведення економічної діяльності на деокупованих територіях. Завдяки такій техніці ми зможемо пришвидшити цей процес, убезпечити саперів та симулювати розвиток українського виробника. Дякуємо за постійну підтримку в питаннях щодо розмінування території Міністерству економіки України й особисто Першому віцепрем'єр-міністру — Міністру економіки Юлії Свириденко», – сказав Олег Синєгубов.

Понад 1,25 мільйона гектарів земель, включаючи сільськогосподарські угіддя, лінії електропередач, дороги та мости забруднені вибухонебезпечними предметами. Враховуючи зазначені масштаби, Харківщина потребує нових рішень та сучасні інструментів. Нова машина механізованого розмінування — інноваційна харківська розробка. Вона побудована на базі сучасної вітчизняної техніки й відповідає високим європейським стандартам безпеки та ефективності.

Вартість машини складає близько €450. Ця техніка замінює імпортні аналоги, ціна яких втричі вища. Її ремонт буде дешевший та більш оперативний, адже запчастини й комплектуючі також виробляють в Україні. Машина оснащена двигуном потужністю 320 кінських сил, гусеничними та опорними котками, гідравлічною системою, дозволяє підіймати робочий механізм та заїжджати машині на трал для транспортування. Робочий механізм має змінні елементи – ланцюги з молотками або фрезу для заглиблення у ґрунт на глибину до 30 сантиметрів, що дозволяє знищувати боєприпаси, зокрема протитанкові міни. Машина дистанційно керується оператором з пульта на безпечній відстані 650 метрів.

Швидкість роботи машини для розмінування в середньому складає від 0,5 до 1,5 кілометра на годину і багато в чому залежить від складу ґрунту. При цьому техніка споживає близько 55 літрів палива на годину. Машина оснащена двигуном, ходовою системою та гідравлікою європейських виробників, які є дуже надійними і жодного разу не відмовляли,  Вони дуже надійні і не було такого, щоб вони відмовляли, розповів керівник напрямку розробки механізованих засобів розмінування підприємства-виробника Іван Яловол.

«До створення машини для розмінування МР-5100 ми приступили приблизно рік тому. Наразі техніка вже пройшла заводські випробування і показала себе дуже ефективною. На початку 2025 року плануємо пройти українську сертифікацію. У подальшому розраховуємо вийти на рівень виробництва – 3-4 одиниці на місяць», – зазначив заступник директора підприємства-виробника Олексій Колесник.