Олег Синєгубов і Оксен Лісовий провели зустріч із науковою молоддю Харківщини
Міністр освіти і науки України та начальник Харківської ОВА під час зустрічі з представниками закладів вищої освіти й наукових інститутів області обговорили питання розвитку наукової та освітньої сфер регіону.
«Дуже радий можливості поспілкуватися з науковою молоддю Харківщини. Хочу передати меседж Президента України, який значною мірою прозвучав у його зверненні до парламенту. Україна, попри все, не відмовиться ані від своїх територій, ані від свого права на визначення майбутнього, ані від права на розвиток. Відповідно до викликів сьогодення ми розробляємо довгострокові стратегії, у яких освіта та наука відіграють визначну роль. Розвиток науки та освіти є одним із чинників збереження людського капіталу та забезпечення успішного майбутнього нашої країни. Харків завжди був серед лідерів у науковій сфері. Я вдячний ректорам вишів, очільникам інституцій і молодим науковцям Харківщини за стійкість та рішення залишатися на робочих місцях і продовжувати важливу справу попри виклики повномасштабної війни. Це рішення сміливих і відповідальних людей. Саме такі люди творять країну», – наголосив Оксен Лісовий.
В ході зустрічі Міністр освіти і науки розповів про стратегічний план дій МОН України до 2027 року, який складається з кількох напрямків, а саме: законопроектна робота; реалізація концепції активізації інноваційної діяльності закладів вищої освіти та наукових установ; запровадження базового фінансування закладів вищої освіти й наукових установ за результатами атестації; розвиток конкурсного фінансування в межах окремих проєктів; інтеграція в європейський дослідницький простір та розвиток дослідницької інфраструктури.
Начальник Харківської ОВА акцентував увагу молодих науковців на важливості підтримки Збройних сил України та всебічного зміцнення обороноздатності країни.
«Наближення перемоги – на першому місці. Кожен має працювати або в лавах ЗСУ, або для ЗСУ. Розвиток передових технологій є запорукою сильної української армії, і науковий осередок має докладати максимум зусиль у цьому напрямку. На початку повномасштабної війни про масове використання БПЛА не йшлося. Сьогодні цей вид озброєння став одним із найефективніших засобів протистояння ворогу на полі бою. Технологічний світ змінюється дуже швидко, і ми маємо бути готовими до цих змін, уже сьогодні дбаючи про обороноздатність України завтра. Будь-яка наука має бути націлена на конкретний результат – технічний або гуманітарний», – зазначив Олег Синєгубов.
Учасники зустрічі також обговорили питання реформування освітньої системи, посилення співпраці наукових осередків з міжнародними партнерами та представниками бізнесу, а також кадрову політику у вищих навчальних закладах.