Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині тривають заходи і навчання в межах програми ментального здоров’я «Ти як?»

На Харківщині тривають заходи і навчання в межах програми ментального здоров’я «Ти як?»

Ініційована Першою леді Оленою Зеленською, Всеукраїнська програма «Ти як?» спрямована на розвиток культури піклування про ментальне здоров’я в Україні та забезпечення доступності психологічної допомоги для всіх верств населення.

Для її реалізації в Харківській області визначено три основні стратегічні напрямки: доступні послуги для населення, первенція психічних розладів та промоція психічного здоров’я. Зокрема, в громадах області проводяться різні заходи та реалізуються проєкти, які охоплюють дітей, студентів, ветеранів та ветеранок, працівників медичної сфери тощо. Про це повідомила регіональний координатор в Харківській області Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лілія Золотова під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Харківській ОВА.

У цьому напрямку в галузі освіти налагоджена співпраця з різними вищими навчальними закладами регіону. Зокрема, для співробітників та студентів ХНУ їм.. Каразіна, ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, ХНУМГ ім.. О.М. Бекетова та ХНУРЕ проводилися тренінги з ментального здоров’я, а також тренінги щодо комунікації з ветеранами і ветеранами. У ВИШах ця робота проводиться системно.

На базі одного з навчальних закладів Берестинської громади впроваджується американська програма «Well Being», яка спрямована на здобуття умінь з вибудовування стосунків, розвитку творчих здібностей, формування уявлення про ментальне здоров’я та розуміння як піклуватися про нього. Також для школярів та їх батьків в різних громадах області проводяться лекції на тему «Підтримай себе, щоб підтримати дітей». Триває навчання і підвищення кваліфікації працівників медичної сфери задля набуття навичок з первинної психологічної допомоги в межах програми «Ти як?».

«Для сфери охорони здоров’я, аби підсилити можливості медичних працівників розпізнавати ментальні розлади, в рамках програми сумісно з ВООЗ організоване навчання MhGap. Його метою є надати додаткові інструменти медичним працівникам у розпізнанні ментальних розладів та перенаправлення у разі потреби. Наразі на Харківщині це навчання успішно пройшли 4115 осіб, серед яких 1815 лікарів та 2301 – молодший медичний персонал», - повідомила Лілія Зотова.