Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській ОВА відбулося перше засідання Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я

У Харківській ОВА відбулося перше засідання Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я

Захід пройшов під головуванням заступниці начальника ХОВА Олени Логвинової.

До робочої зустрічі долучилися головна державна санітарна лікарка Харківської області Любов Махота, представники профільних департаментів ХОВА, Харківської міськради, державних установ, Збройних Сил України та громадських організацій.

Регіональна координаційна рада з питань громадського здоров'я утворена за дорученням начальника Харківської ОВА, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2023 року.

«Основними завданнями Ради є сприяння програмам у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному рівнях, а також узгодженій діяльності районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, громад, закладів охорони здоров'я, наукових установ та міжнародних організацій для ефективного функціонування регіональної системи громадського здоров'я. Цей напрямок роботи перебуває на постійному контролі начальника обласної військової адміністрації Олега Синєгубова», – зазначила Олена Логвинова.

В ході засідання учасники розглянули питання щодо стану імунізації населення Харківської області, приділили увагу епідемічній ситуації зі сказу в регіоні, а також заходам щодо її стабілізації в умовах повномасштабної війни.

«Попри ведення бойових дій на території Харківщини, зовнішні та внутрішні міграційні процеси, в області відмічається щомісячне збільшення відсотка вакцинованих осіб. Впродовж 6 місяців поточного року серед дитячого населення в регіоні не зареєстровано жодного випадку краснухи, дифтерії, правцю, поліомієліту. На жаль, маємо два випадки захворювання на кір, які виявили у дитини та дорослої людини», – розповіла директорка Департаменту охорони здоров'я ХОВА Тетяна Дименко.

В умовах воєнного стану відсоток планових профілактичних щеплень на Харківщині по 25 показникам перебуває на загальнодержавному рівні. Серед дорослого населення найнижчий показник щеплень – проти правця і дифтерії.

Члени засідання наголосили на важливості посилення комунікації з населенням щодо необхідності вакцинації. Крім цього, члени Ради вирішили внести до Харківської ОВА пропозиції щодо організації взаємодії з приватними дитячими закладами освіти та приватними закладами охорони здоров'я з питань імунопрофілактики й запобіганню виникнення інфекційних захворювань. 

За словами головної державної санітарної лікарки Харківської області Любові Махоти, у період з 2013 по 2024 рік на території регіону зареєстровано 6 підтверджених випадків захворювання людей на сказ. Три випадки сталися цьогоріч у селищі Печеніги Чугуївського району, селі Крючки Ізюмського району та селищі Куп'янськ-Вузловий  Куп'янського району.

«Впродовж другого півріччя 2023 року на території Харківщини триває широке вибухоподібне поширення інфекційної хвороби на сказ серед тварин. Всього за минулий рік в області зареєстрували 117 підтверджених випадків захворювання. Від початку 2024 року – 65. Питома вага осіб, постраждалих від укусів тварин, зросла на 57%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року», – розповіла Любов Махота.

За результатами розгляду проблемного питання учасники засідання ухвалили рішення про посилення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо небезпеки контактування з дикими й безпритульними тваринами; запропонувати керівникам закладів охорони здоров'я зобов'язати лікарів, які надають антирабічну допомогу, пройти підготовку та перепідготовку для оновлення професійних знань; на початку наступного навчального року провести у загальноосвітніх закладах заняття щодо профілактики сказу.