Науковці Харківщини проводять опитування для вивчення рівня конфліктів у громадах
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна розпочав реалізацію нового проєкту «Запровадження пілотного травмоорієнтованого підходу до ментального здоров’я, психологічної підтримки та медіації» в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Харківської обласної військової адміністрації.
Проєктна команда проводить опитування для вивчення рівня конфліктів у громадах. Дедлайн - 14 липня 2024 року.
Результати опитування допоможуть краще зрозуміти ситуацію та розробити ефективні стратегії для запобігання та вирішення конфліктів.
Термін реалізації проєкту: 1 квітня 2024 року - 30 квітня 2026 року
Проєкт складається з двох компонентів:
1.Компонент проєкту «Травма-інформовані підходи у покращені догляду» спрямований на посилення охорони психічного здоров’я дітей, у тому числі тих, хто перебуває в альтернативних закладах; оптимізацію підтримки психічного здоров’я дітей на рівні громад Харківської області, розвиток компетенцій у відповідних фахівців, інтеграцію такого виду підтримку до комплексного пакету соціальних послуг, які надаються на рівні громади.
Основними результатами даного компоненту проєкту є:
- розробка курсу електронного навчання для психологів, психотерапевтів та соціальних працівників з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки спільно з представниками Ульмського університету (м. Ульм, Німеччина);
- впровадження програми розвитку навичок з психічного здоров’я для родин, які постраждали від війни;
- проведення низки супервізій для здобувачів освіти відповідного профілю підготовки, соціальних працівників та психологів, спираючись на національний та міжнародний досвід, для подальшого впровадження цільових втручань з охорони психічного здоров’я, безпечного виявлення та перенаправлення дітей.
Реалізація запланованих результатів сприятиме зміцненню системи захисту, забезпеченню кожної дитини сімейними формами виховання, а також підвищить доступність інтегрованого пакету соціальних послуг на локальному рівні за рахунок надання психосоціальної підтримки дітям та особам, які здійснюють догляд за ними.
2. Компонент проєкту «Запровадження та/або посилення медіації у громадах Харківської області» спрямований на зменшення конфліктів у громаді шляхом навчання соціальних працівників, юристів, психологів закладів сфери соціального захисту, керівників та членів громадських організацій в сфері соціального захисту та представників місцевого самоврядування базовому курсу з медіації та спеціалізованому курсу з медіації «Соціальна медіація в громаді» та наданні послуг з медіації у громадах Харківської області з урахуванням психічного здоров’я населення, яке постраждало від війни.
Основними результатами даного компоненту проєкту є:
- проведення дослідження на визначення рівня конфліктності та природи конфліктів в громадах;
- розробка «Базового курсу з медіації» та спеціалізованого курсу з медіації «Соціальна медіація в громаді» з урахуванням з урахуванням психічного здоров’я населення, яке постраждало від війни;
- впровадження програми в громадах Харківської області з наданням менторської підтримки, проведення супервізій, юридичних консультацій.
Сторінка проєкту в facebook.
У реалізації проєкту беруть участь представники ННІ «Каразінська школа бізнесу», медичного та соціологічного факультетів та факультету психології.