Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Кіберполіція попереджає про часті випадки онлайн-шахрайства

Кіберполіція попереджає про часті випадки онлайн-шахрайства

Про основні кіберзагрози та як від них уберегтися розповів під час брифінгу начальник відділу Управління протидії кіберзлочинам Харківської області Департаменту кіберполіції НП України Руслан Сень.

«Одна з таких фішингових атак, найбільш значуща для більшості населення, де використовують зображення дітей та просять проголосувати в підтримку за їх участь у конкурсах і таким чином переважно в телеграмі отримують доступ до акаунтів жертв, які намагаються залишити свій голос. Потім зловмисник отримує безпосередній доступ до акаунтів жертв, які намагаються залишити свій голос ніби в якійсь плат формі», - зазначає Руслан Сень.


В поліції попереджають, якщо вам приходить повідомлення з проханням за щось проголосувати, запозичити гроші тощо – перевірте достовірність інформації з інших джерел.


Щоб захиститися від кібератак, не варто ігнорувати наступні правила:
-  використовуйте надійні паролі;
-  регулярно оновлюйте всі програми;
-  уникайте відкриття ненадійних або невідомих вам листів та вкладень, оскільки вони можуть містити шкідливе програмне забезпечення;
-  використовуйте двофакторну аутентифікацію;
-  захищайте свою мережу: встановіть брандмауери та інші засоби захисту мережі для уникнення несанкціонованого доступу;
-  уникайте відвідування сумнівних або ненадійних веб-сайтів, що можуть містити шкідливі програми або фішингові посилання
- підтримуйте гігієну своїх пристроїв, блокуйте їх по завершенню роботи. Користуйтесь застосунками лише з офіційних сервісів. Не користуйтесь незнайомим WI-FI
- долучайтеся до проєкту "BRAMA" ( https://t.me/+FVp2IctBvfBiODY6 ) та продидійте пропаганді ворога разом із тисячами українців.

Іншим найрозповсюдженішим явищем під час війни, про який попереджає поліція, є кібершпіонаж.
Найчастіше, витік інформації відбувається через месенджери.


Для того, щоб ворог не міг скористатися будь-якою інформацією в своїх цілях, не варто передавати важливу службову та особисту інформацію через месенджери, особливо через Телеграм. 
Користуватися Яндекс та Вконтакті забороняється.


Разом із тим в кіберполіції просять всіх користувачів інтернету розрізняти фейки від правдивої інформації, перевіряючи її в інших джерелах.
Адже метою дезінформації від росіян є посіяти хаос та паніку серед цивільного населення.