Спортсмени Харківщини за 2023 рік на міжнародних змаганнях вибороли 435 медалей
Про це повідомив начальник Управління у справах молоді та спорту ХОВА Костянтин Ананченко під час брифінгу. Зокрема, 153 медалі здобули в олімпійських видах спорту, 233 – в неолімпійських видах та 49 – серед спортсменів з інвалідністю.
«Сьогодні лишається рівно 100 днів до початку ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор, які пройдуть у Парижі. Це визначна подія і для України, і для харківських спортсменів. Варто зазначити, що згідно з рейтингом Міністерства молоді та спорту України з олімпійських та неолімпійських видів спорту за 2023 рік Харківська область посіла друге місце після Київщини. Це дуже гідний спортивний результат», – розповів Костянтин Ананченко.
Так, за результатами чемпіонату світу з водних видів спорту Україна здобула олімпійську ліцензію в артистичному плаванні у дуеті. Наразі ще тривають змагання в інших видах спорту, за результатами яких спортсмени Харківщини мають шанс потрапити на Олімпійські ігри.
Окрім досягнень з артистичного плавання, уже за 2024 рік є перемоги на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, де Каміла Конотоп здобула три золоті медалі, Петро Заліпський став срібним призером у ривку, а Світлана Самуляк виборола «золото», «срібло» та «бронзу». Також Світлана Самуляк посіла третє місце на Кубку світу з важкої атлетики. Ярослав Фільчаков здобув «бронзу» на чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби. Харків’янки Поліна Бугрова та Євгенія Кантемир – бронзову нагороду міжнародного турніру з бадмінтону «Uganda International Challenge 2024». Спортсмен Харківської області Степан Кінаш отримав «срібло» юніорського чемпіонату світу з біатлону. А ще спортсмени Харківської області здобули три золоті та дві бронзові медалі Кубка Європи з сумо.
Начальник Управління у справах молоді та спорту ХОВА наголосив, що попередньо на відновлення об’єктів спортивної інфраструктури, які пошкоджені або зруйновані через російську агресію, необхідно кошти у сумі 1,1 мільярда гривень.
«У зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України зруйновано або пошкоджено 49 об’єктів спортивної інфраструктури. Окремо хотілося б сказати про олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена», який також майже повністю відновили завдяки благодійним організаціям. Адже нам потрібно запускати тренувальний процес на території області», – сказав Костянтин Ананченко.
На брифінгу також була присутня чемпіонка світу та Європи з синхронного плавання Марта Фєдіна, яка поділилася враженнями від участі в змаганнях під час війни. Марта Фєдіна стала найкращою спортсменкою Європи із синхронного плавання у 2022 році.
«На початку 2022 року, коли почалася війна, ми були вимушені виїхати в Італію. Ми там тренувалися майже пів року. Влітку вже повернулися до України. І ми знали, що більше ми нікуди не поїдемо. Спочатку тренувалися в місті Київ, тому що наш басейн у Харкові було пошкоджено. Зараз я надзвичайно рада вже займатися у харківському басейні, адже в це місце повертаєшся, немов додому. Кожною нашою перемогою ми хочемо привернути увагу міжнародної спільноти, що в Україні триває війна. Дуже сильно підтримує те, що навіть наші військові за нас вболівають під час змагань, це дуже стимулює», – прокоментувала Марта Фєдіна.